USB na przednim panelu na płycie Soltek, maks. ilość RAM

  1. Na komputerze kolegi chcemy podłączyć dodatkowe USB z przodu. Ma on płytę główną Soltek SL-75DRV(-x)/DRV2/DRV4/DRV5. Co dziwne nie mogę znaleźć w ogóle tak jak jest u mnie miejsca na płycie tak jak u mnie, z jednej strony 4 piny a z drugiej 5. Są na płycie napisy USB2, USB3 ale przy jednym nie ma pinów a przy drugim jest pole 6x2 czy coś w tym stylu. Wie ktoś jak podłączyć te przednie USB, bo te dwa z tyły to strasznie mało…

  2. Na tym samym komputerze są 3 sloty na kości RAM-u. Pod jednym siedzi 256 a pod drugim 512. System widzi tylko 512MB RAM-u, po konfiguracji sama kość 256 jest 256 i przy samej 512 również jest 256! Kość na pewno jest dobra. Tylko jedno przychodzi mi do głowym czyżby płyta miała ograniczenie 256MB na slot? Czy to może w BIOSIE siedzi? Nie da się jakoś ominąć tego ograniczenia??? Nawet 3x256MB to mało na współczesne gry, Chociaż aby 1GB się dało wyciągnąć.

  1. Kup hub usb jakiś i podłącz do tych slotów z tyłu- najlepsze rozwiązanie. Polecam http://www.easytouch.pl/PL/products/com … 135_chico/ ( ja też mam problem z tymi z przodu: słuchawki, mikro i usb nie działa.

2.Nie wiem.