Usb nie działa

witam.nie działa mi żadne gniazdo usb,coś pokręciłem w kompie

wlodek877 ,

Jeżeli pokręciłeś coś w kompie, to spróbuj przywrócić system do wcześniejszego stanu np: 2 dni temu. :slight_smile:

Start>>>Akcesoria>>>Narzędzia systemowe>>>Przywracanie systemu

już to robiłem,nie pomogło

Albo zainstaluj ponownie sterowniki do płyty głównej. Sprawdź w menedżerze urządzeń, czy nie ma wykrzykników lub znaków zapytania oraz czy USB jest tam poprawnie wykrywane. Jak kombinowałeś w biosie, to załaduj w nim ustawienia zoptymalizowane.

Jak wchodze w menadzera urzadzen to powinno byc"kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" u mnie tego nie widac

W menu widok->zaznacz pokazywanie ukrytych urządzeń. Teraz zobacz listę kontrolerów USB oraz urządzeń niezgodnych z Plug and Play.

Jak tam nie ma, to załaduj wspomniane ustawienia zoptymalizowane, w biosie.

nie ma ,co wcisnac w biosie

Load Optimized Defaults, a potem F10.

=D> Wielkie dzięki,pomogłeś mi bardzo.Mam jeszcze mały problem usb z tyłu kompa działa, mam z przodu jeszcze dwa wejscia one nigdy mi nie działały,jak podłączyłem mp3 to jest komunikat że jedno z urządzen usb ma awarię,jak wchodze w nieznane urzadzenie jest komunikat brak sterowników,da się coś z tym zrobić.Jeszcze raz wielkie dzięki.

a te porty są podłączone do płyty głównej?

Najpierw spróbuj w menedżerze urządzeń, kliknąć prawym przyciskiem myszy tam, gdzie Masz ten komunikat o braku sterowników i wybierz aktualizuj (jak nie daje rady automatyczne wyszukiwanie, to wskaż ręcznie katalog ze sterownikami).

Jaki Masz zainstalowany Service Pack do windowsa i jaki Masz system?

win xp sp2 jaka podać lokalizację.

Na pierwszym oknie, jak się pyta czy ma wziąć sterowniki z microsoft update, wybierz “Nie, nie tym razem”, na następnym oknie wybierz opcję Instalacji z określonej lokalizacji. Na następnym oknie: Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania", a dalej przycisk z dysku i wskazujesz co trzeba.

mam problem z lokalizacją