USB nie działa

problem polega na tym że nie działają mi obydwa wejścia USB 2.0

Może padł jeden koncentrator USB, bardzo często to widziałem w laptopach HP. Jak podłączasz np. dysk USB / pendrive z LEDem jest prąd z tego USB? W dwóch domowych laptopach ostało się po jednym działającym USB, mam podłączone pod to aktywny hub usb zewnętrzny.

myszka anni pendrive nie zaświecają się. laptop nowy 2 tygodnie ma zrobiłem USB w ogólę na początku  znalazłem jakieś sterowniki i zainstalowałem i działały wszystkie USB, a potem prawdopodobnie coś ■■■■■■■em usuwając Visuala bo mi zamulił całego lapka

mam podobny problem z nowym laptopem Lenovo y 510P. Mam zainstalowany na nim Win7 a zalecany był win8, mi czasem jak włączę komputer nie działają wszytkie usb, nawet jak coś podłacze to nie ma dźwięku podłaczenia ani podłaczne urządzenia nie czerpią z usb prącu, dopiero jak odłacze wszystko od usb włacze tryb awaryjny i w nim podłacze cos do usb, uruchomię ponownie i wszystko wraca do normy. Nie wiem czym jest to podyktowane, ps. tez mam huba usb…

Jak ktoś miał i rozwiązał problem to proszę o poradę.

Przeinstalowywałem już pełno sterowników pod usb 2.0 i 3.0 i nie nie dało. Swoją drogą już jakiś czas nie miałem tego problemu…

Z poziomu menadżera, PPM i odinstaluj co się da w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej, restart i niech system ponownie je zainstaluje i sprawdź.

 

Edit:

 

I w/g menadżera wszystko jest OK, może być jakieś uszkodzenie elektryczne lub mechaniczne lub brak styku np: na taśmie łączącej porty z płytą?

gdy zauważyłem taki problem to pierwsze co zrobiłem to odinstalowałem wszytko w menedzerze urządzeń ale problem nie znika i nic to nie daje…najlepsze ze dzieje sie to rzadko i cięzko szukać rozwiązania jak po ponownym uruchomieniu (nieraz kilku) problem mija lub po wspomnianym trybie awaryjnym który odrazu eliminuje problem… więc to raczej nie uszkodzenie mechaniczne… no oby…

 

dodam że jak się to dzieje to nie działa wyłaczenie lub ponowne uruchomienie komputera trzeba restartować

zrobiłem format i nadal nic.

3.0 działa  a 2.0 nie działają.

istnieje jakaś techniczna możliwość wyłączania/włączania zasilania USB? 

 

No masz napisane, uszkodzenie elektyczne chip/portów USB lub jakiś może brak styku w przypadku połączenia portów taśmą z płytą.

ale jaka jest szansa że w nowym laptopie padły porty

Nie ma zasady - może paść w każdej chwili - serwis.

gwarancja obejmie to?

Raczej tak.

 

No chyba, że stwierdzą, że zrobiłeś jakieś zwracie w portach USB lub jest ich uszkodzenie mechaniczne, to zapłacisz za naprawę.

nie powinni się czepiać ze wgrałem win 7 a był 8.1?

NIe, system ich nie interesuje.

 

Na samym początku napisałem Ci, że to uszkodzenie. Czy działają wszystkie inne podsespoły (wifi+bluetooth?). HP słynie z fatalnych USB. Oddaj na gwarancję a jeżeli do laptopa często podłączasz urządzenia USB zaopatrz się w aktywny hub USB (taki z zasilaczem).

przyjrzałem się dobrze tej dziwnej sytuacji z moim laptopem i doszedłem do takich wniosków:

 

1.wczesniej pisałem ze wystarczy wejsc w tryb awaryjny i podłaczyc cos pod usb i ponownie uruchomić komputer zeby problem ustał - jednak myliłem się nie zawsze pomaga.

2.problem jest tylko wtedy gdy korzystam z laptopa na baterii i wyłacze kmputer i gdy bateria nie jest jeszcze naładowana do konca to problem występuje. Natomiast problem ustępuje gdy bateria jest już naładowana i przeładuje się system.

 

Jeszcze sprawdze czy jak będe miał ów problem i wyciągnę baterię czy problem minie. Jeśli tak to z tego wynikało by ze podczas ładowania baterii dzieją się te objawy co opisałem.