USB- nie rozpoznano urządzenia

Witam, jest to mój problem po zamontowaniu nowej płyty głównej…

USB – za każdym razem, kiedy podłączę jakieś urządzenie do przednich portów wyskakuje komunikat: „Nie rozpoznano urządzenia USB”. To samo urządzenie, bez problemu jest wykrywane i instalowane, kiedy podłączy się je do któregokolwiek z tylnych portów.

Próbowałem instalować jakieś sterowniki do USB ale to nic nie daje.

dbd68dc051c0d937m.jpg

a6bb438b81f341c1m.jpg

Odinstalować i zainstalować od nowa sterowniki płyty głównej.

Do tylnych portów jak podłączasz jest ok? w sumie to może być uszkodzony port lub kabel. Mi raz na 1000 razy zwiesi się albo komp albo pen drive (mruga) jak podłącze pod przedni port, a na modemie zrywa połączenie, tylko wiem że on jest już wyjechany.

W sumie to ich nawet nie instalowałem, bo nie wiem jak pobrać a wszystko działa… Może wiesz skąd pobrać, bo płytki nie mam…

Tak, z tyłu działają wszystkie jak należy. Porty z przodu też zawsze działały na tamtej płycie…

A może źle podłączyłem kabelki do płyty głównej, ale wydaje mi się, że dobrze… Nigdzie w sieci nie ma jak to podpinać.

Czekam na pomoc…

Jaka to płyta główna? Sterowniki są na stronie producenta, jeśli jet na chipsecie VIA to na 50% sterowniki będą potrzebne.

Z reguły źle podłączyć nie można, mam nadzieje że w BIOSie jest wszystko tak jak trzeba. Możliwe też że coś nie jest tak z BIOSem.

Z BIOSem jest ok…

Płyta główna ASUS P5VD2-MX.

http://support.asus.com/download/download.aspx

Szukaj tu, jest Twoja płyta.

Ale które sterowniki mam pobrać z tej strony?? Jest do wyboru parę… Jakieś BIOSY, Audio, Video…

Tej płyty nie miałem, ale po omacku

“Microsoft KB817900 USB fail to enter S3 patch file for Windows XP” oraz wszelkie ASUS PC ProbeII oraz Update, zaszkodzić nie powinny skoro są dla tego kompa.

Jak masz miernik to zmierz napięcie oraz sprawdź czy jest stabilne.

Zrobiłem!! Data-1 trzeba było zamienić miejscami z Data+1