USB nie uruchamia się w BIOSie/Windowsie

Witam.

 

Chcę kupić od kolegi komputer (asrock N68C-S UCC, Phenom x4, GeForce GT220, 2GB RAM, wiem, że słaby, ale mam niski budżet :P). Dał mi go do przetestowania, ale czasami nie działa na nim sprzęt (głównie klawiatura) pod USB.

 

Wygląda to tak, że, powiedzmy, podłączam jakiś nowy sprzęt, albo podłączam stary do innego portu :slight_smile: i przy pierwszym uruchomieniu nie odpala się (zdarza się, że w BIOSie nie działa, ale już w Windowsie tak), a przy drugim, trzecim już jest OK. Poratuje ktoś informacją, o co może chodzić? Komputer był niedawno naprawiany (padł procek).

Witam, to właśnie ja chce go sprzedać koledze, specjalnie założyłem konto by odpowiedzieć i sprecyzować. Komuter posiada w sumie 8 USB. 4 bezpośrednio na płycie głównej. Sprawdzałem je ponad 50 razy, na różnych urządzeniach, po resecie, po zwykłym uruchomieniu i wszystko jest ok. Klawiatura pod PS2 też działa bez zarzutu. Czyli porty bezpośrednio na płycie są w porządku. Problem pojawia się w momencie gdy chce podpiąć coś pod następne 4 porty USB (2 na przednim dolnym panelu, 2 na tylnym dolnym panelu) w ogólnie nie reagują, tak samo z wejściami minijack.

Są tylko trzy możliwości podpięcia tych usb: wejśćia USB[4-5],[6-7],[8-9], pod żadnym nie działa :D i kable od audio też są dobrze podpięte.