USB niedziała spięcie?

Witam mam następujący problem do dziś działały mi w komputerze 4 usb 2 z boku 2 z tylu . W pewnym momencie przestała mi działac myszka i klawiatura (które mam na usb droga radiowa) Dodam że kabel pomiędzy Usb a nadajnikiem był tzw skręcony na “świński ryj” ponieważ mialem kiedyś problemy cos przerywało wiec rozcielem kabel skręciłem nie zabezpieczałem i tak działało przez 2 miesiące az do dziś. I teraz sedno od momentu kiedy niedzialala mi klawiatura przestały działać wszystkie usb nie wykrywa mi żadnego urządzenia zewnętrznego tj aparatu,pendrive klawiatury itp . W czym jest problem ? Czy doszło do jakiegoś zwarcia i padły mi wszystkie usb??? Niewiem co się dzieje zrobilem format i nadal to samo…

Najprawdopodobniej spaliłeś kontroler USB na MBO. Jeżeli nie chcesz zmieniać płyty musisz się ratować kontrolerem USB montowanym w złączu PCI a w wypadku zbyt małej ilości portów hubem USB.

:roll:

No to teraz będziesz miał nauczkę na przyszłość

jeśli tak było to znaczy ze wszystkie usb niebeda dzialac zarówno te z tyłu gdzie byla klawiatura jak i te z przodu?

Raczej tak. Kup kontreoler USB na PCI.

A mam takie pytanie bo jak wloze w usb mp3 playera to dajez nac tak jakby bylo napiecie … czy to oznacza ze moze byc zrabane cos systemowo czy jest uszkodzona transmisja danych

Takie jak podczas podłaczenia nowego urzadzenia w Windows? Prszeintsaluj stery do USB (stare dokłądnie usuń).

Właśnie się nie pojawia chmurka ta co zwykle wykrywala urządzenie ale mp5 player świeci sie tak jak to zwykle było po podłączeniu go do usb

Przeinstaluj stery na początek.

Odśmieć system.