USB niedziała spięcie?

(Hubertsoluch) #1

Witam mam następujący problem do dziś działały mi w komputerze 4 usb 2 z boku 2 z tylu . W pewnym momencie przestała mi działac myszka i klawiatura (które mam na usb droga radiowa) Dodam że kabel pomiędzy Usb a nadajnikiem był tzw skręcony na "świński ryj" ponieważ mialem kiedyś problemy cos przerywało wiec rozcielem kabel skręciłem nie zabezpieczałem i tak działało przez 2 miesiące az do dziś. I teraz sedno od momentu kiedy niedzialala mi klawiatura przestały działać wszystkie usb nie wykrywa mi żadnego urządzenia zewnętrznego tj aparatu,pendrive klawiatury itp . W czym jest problem ? Czy doszło do jakiegoś zwarcia i padły mi wszystkie usb???? Niewiem co się dzieje zrobilem format i nadal to samo......

(fiesta) #2

Najprawdopodobniej spaliłeś kontroler USB na MBO. Jeżeli nie chcesz zmieniać płyty musisz się ratować kontrolerem USB montowanym w złączu PCI a w wypadku zbyt małej ilości portów hubem USB.

:roll:

No to teraz będziesz miał nauczkę na przyszłość

8)

(Hubertsoluch) #3

jeśli tak było to znaczy ze wszystkie usb niebeda dzialac zarówno te z tyłu gdzie byla klawiatura jak i te z przodu?

(McDracullo) #4

Raczej tak. Kup kontreoler USB na PCI.

(Hubertsoluch) #5

A mam takie pytanie bo jak wloze w usb mp3 playera to dajez nac tak jakby bylo napiecie ..... czy to oznacza ze moze byc zrabane cos systemowo czy jest uszkodzona transmisja danych

(McDracullo) #6

Takie jak podczas podłaczenia nowego urzadzenia w Windows? Prszeintsaluj stery do USB (stare dokłądnie usuń).

(Hubertsoluch) #7

Właśnie się nie pojawia chmurka ta co zwykle wykrywala urządzenie ale mp5 player świeci sie tak jak to zwykle było po podłączeniu go do usb

(McDracullo) #8

Przeinstaluj stery na początek.

Odśmieć system.