Usb od obudowy

Witam w mojej obudowie mam 2 dodatkowe porty usb z przodu i nie wiem jak mam je podłączyć do płyty głównej na której mam 3 dodatkowe wejscia na usb moja płyta to asus p5k se/epu od portów usb obudowy idą 2 kabelki zakonczone 4 wtyczkami które trzeba podpiąć do płyty głównej wtyczki te oznaczone są tak: -, +, port -, port +, wiem że - mam podpiac do gnd, + do +5v, port - do p-, port + do p +, do płyty dostałem coś takiego jak asus Q connector :arrow: http://www.pcstats.com/articleimages/20 … spro_d.jpg jest po to aby ułatwić montaż kabli przedniego panelu obudowy i usb od obudowy, i teraz pytanie czy te 2 kable usb od obudowy mam podłączyć do tego niebieskiego q connectora następnie wpiąc go w płytę czy każden kabel od usb mam podłączyć do kazdego portu usb na plycie osobno, ten niebieski connector ma lacznie 9 pinow 5 z jednej strony (nc, gnd, p2+, p2-, +5v) i 4 z drugiej (gnd, p1+, p1-, +5v) dlatego niewiem jak mam to podlaczyc poniewaz na oko sie wydaje ze do tego connectora mozna podlaczyc te 2 kable na raz i wpiac je razem z connectorem na plyte

PROSZĘ O POMOC

bierzesz przejściówkę asusa z 5v podpinasz odpowiednio zasilanie, +, - , gnd (masa) i to samo w 2 linii, tam gdzie nie masz pinu + jeden wyżej - pozostawiasz dalej wolne.

czyli te 2 kable od usb podpinam do tego connectora i wpinam go w plyte a nc zostawiam wolne ???

tak można lub bez niego - nie ma znaczenia.

wiem ze mozna bez connectora tylko z nim bedzie mi latwiej podpiac czyli jak mozna 2 naraz do connectora to ok dzieki za pomoc :slight_smile: