USB pod virtualbox

Witam

Posiadam windows 7 professional. Zainstalowałem virtualbox 3.1.4, a w nim windows XP. Wszystko jest ok, poza tym, że wirtualny xp nie widzi pendrive Kingston 8 GB. Natomiast moja Nokia 3110c jest widziana prawidłowo. Czy jest jakieś możliwe rozwiązanie?

Hej,

A masz go dodanego w urządzeniach USB w ustawieniach danej maszyny wirtualnej??

Ewentualnie jeśli powyższe nic nie da, możliwe jest rozwiązanie pośrednie - dodanie pen drive’a jako katalogu współdzielonego. Oczywiście ma to jeden minus - dysk ten będzie widoczny zawsze, niezależnie od tego, czy pen będzie w systemie podłączony, czy nie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

Dzięki za zainteresowanie tematem

Tego pendrive dodałem w ustawieniach urządzeń usb w virtualbox przed uruchomieniem wirtualnego xp. Po uruchomieniu widać go na liście urządzeń, ale przy próbie wybrania go pokazuje się błąd, że urządzenie nie może zostać uruchomione.

Jedynie korzystam z niego tak jak napisałeś przez współdzielone katalogi

Hej,

Nie ma sprawy… :slight_smile:

:arrow: A masz zainstalowane na systemie wirtualnym oprogramowanie VBox Guest Additions??

:arrow: Czy instalując program VBox wybrałeś ustawienia domyślne - łącznie z ustawieniami dla USB i kart sieciowych.

:arrow: Jakiej wersji oprogramowania VBox używasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witaj

Składnik VBox Guest Additions zainstalowałem zaraz po instalacji wirtualnego xp. Bez niego nie można było współdzielić plików.

Kontroler USB i USB 2.0 są włączone.

Wersja Virtualbox: 3.1.6 r59338

Hej,

Jako że korzystasz z najnowszej wersji VBox’a - a i ja z niej korzystam - postanowiłem przeprowadzić test. I mimo że u mnie żaden błąd nie występuje, to i tak pendrive nie jest w systemie wirtualnym widoczny… Próbowałem na kilka sposobów - i niestety nic nie dało pozytywnego rezultatu. Wygląda to więc na jakiś poważniejszy problem… :frowning:

Pozdrawiam,

Dimatheus