USB - Popsute

(olek7881) #1

Witam. Ostatnio mój kumpel miał kłopot z windowsem. Postanowiłem ,że mu reinstalkę zrobię. Więc zrobiłem ,ale błąd dalej jest. Otóż gdy podłącze pendrive lub inne urządzenie usb pojawia się ,że Urządzenia nie rozpoznano czy jakoś tak. Czasami działa a czasami nie. Czy to coś z płytą głowną ? Dodam,że jego komp ma z 6 lat ... Czekam na wasze odpwiedz. Pozdro

(max1910) #2

Witaj!

Warto sprawdzić kilka elementów. Po pierwsze w menadżerze urządzeń sprawdzić czy przy kontrolerze USB nie ma jakiś konfliktów (czasem wystarczy ponowna instalacja sterownika USB). Czy USB do którego podłączałeś urządzenia to są zintegrowane z płytą czy te z przodu obudowy? W jakim systemie wystąpił ten problem? Oczywiście też nie wykluczam uszkodzenia USB.

(Ro Man) #3

strzelam, że pewnie jest tam XP.

Tak jak przedmówca, sprawdź czy kontroler usb nie powoduje konfliktów.

Jeżeli przez podłączane są urządzenia na USB 2.0. sprawdź czy w systemie zainstalowany jest service pack 2... Bez tego cześć może nie działać.

(olek7881) #4

wejscia na usb sa 2 z tylu i z przodu. podczas podlaczania nie ma zadnych konfliktow. system xp , ma serbice pack 3 + najnowsze aktualizacje...

(max1910) #5

Uruchom w trybie awaryjnym system i sprawdź czy zadziała np pendrive.