USB przy dvd, telewizorze NIE MAM.Czy da się to zastąpić?

Mam takie pytanie czy jest jakieś użądzenie co z jednej strony wkłada się USB (pendriwa)a z drugiej, no nie wiem jakieś inne wyjście.Chodzi mi oto by dało się włączyć pendriva pod dvd albo pod Telewizor , bo mam dvd ale bez wejścia pod usb ani nie mam przy tv.Nieustanne wgrywanie filmów na płytki męczy i szkoda mi trochę pieniędzy i płyt :frowning: .

Mam nadzieję że pomożecie :slight_smile:

Pozdrawiam!!

Dość skomplikowane pytanie.

Co masz na myśli pisząc DVD?

Czy jest to nagrywarka lub odtwarzacz stacjonarny?

Czy posiadasz może telewizor z podłączoną nagrywarką DVD ?

Nagrywanie na płycie DVD jest o wiele tańsze niż na pendrive.

Autorowi zapewne chodzi o oglądanie filmów ściągniętych or whatever, na stacjonarnym odtwarzaczu DVD.

Żaden problem kupić płytkę DVD-RW, mam w domu nawet jeden stary odtwarzacz bodajże “marki” AMC kupiony wieki temu w biedronce i radzi sobie bezproblemowo z takimi płytkami.

Nie ma czegoś takiego. Zobacz czy nie masz w tv lub dvd czytnika kart, ale wątpie. Nic nie poradzisz.

Ale pozostał jeszcze jeden problem:

Czyli nagrywanie na płytę DVD-RW też może być męczące.

No nie chodziło mi oto że szkoda m właśnie płyt :slight_smile:

No to jaki problem zakupić płytkę RW (wielokrotnego zapisu)?

To ile zużywasz tych płyt? Kup w tesco duże opakowanie i starczy na troche. Chyba, że oglądasz w lepszej jakości, dzięki której film zajmuje jedną płyte.

Nie ma?

http://www.vobis.pl/oferta/peryferia_i_ … iabox.aspx

:roll:

Nazywa się to dysk multimedialny. Niektóre mają wbudowany dysk, do tych tańszych podłączamy pendrive lub dysk zewnętrzny przez port USB, a obraz jest przesyłany do Tv przez HDMI lub analogowo (Component (YPbPr/YUV), Composite (AV)). Tutaj szersza oferta: http://www.skapiec.pl/cat/95-dyski-multimedialne.html

Jakiej marki jest to to DVD najlepiej z numerem modelu podaj,jeśli odtwarza filmy ,to do USB wsadzasz pendrive z nagranym filmem,ustawiasz odtwarzacz i powinno działać,to coś podobnego jak łączenie tunera DVB-T z pendrive,musisz się zorientować czy twoje DVD odtwarza multimedia z pendrive,filmy,muzykę,dlatego musisz markę podać,może być obsługiwany DivX,Xvid,bo cały problem w tym czy DVD potrafi dekodować filmy z pendrive,jeśli nie,to nic nie poradzisz i pozostaje nagrywanie na płyty,albo zakup nowego odtwarzacza,który ma takie możliwości

Co za bełkot. Autor tematu wyraźnie napisał, że nie ma w odtwarzaczu wejścia USB, dwa, nie ma czegoś takiego jak “dekodowanie z usb”. Dekodowane są formaty obrazu i dźwięku z każdego źródła wejściowego, czy to napęd optyczny, czy to gniazdo usb czy ethernet…

Nie ma bo wątpie, aby autor miał w tym sprzęcie hdmi. A zresztą niech da model tego tv.

Ok to już wiem że muszę kupić Odtwarzacz multimedialny :slight_smile:

A co, płyt DVD-RW już nie produkują?

Produkują tylko mam takie fajne dvd że odtwarza mi tylko w jakości avi mega czy jakoś :slight_smile: i musze zmieniać jakość bo filmy nam w innej jakości. I zajmuje zaś więcej miejsca na płycie i jeszcze wielkoć :frowning:

avi jest tylko kontenerem,magazynem,natomiast w środku pliku jest informacja jakie kodeki dżwięku i obrazu zostały użyte,nie podałeś modelu,żeby poszukać jakie kodeki twój sprzęt obsługuje

model to jest Panasonic DVD S325

Odtwarza filmy w formacie DivX,ale tylko z płyt,braku USB nie zastąpisz w inny sposób,jeśli filmy masz w formacie DivX nie polepszysz ich jakości bo już są skompresowane,dalsza ich obróbka tylko pogorszy jakość,masz plik avi,ale film jest zakodowany przy pomocy tego kodeka,jeśli chcesz coś odtwarzać z pendrive,nie z płyt,pozostaje tylko wymana odtwarzacza na taki z portem USB

No tak sama wymiana nic nie da jeszcze trzeba kasę rzucić :slight_smile: !!