USB w Fujitsu Siemens nie działa. Moja kombinacja z Touchpadem

Witam :D.

 

Przepraszam ale nie mam pojęcia gdzie wstawić te pytanie.

 

Mam staruszka Fujitsu Siemens V3525. 

Niestety USB w nim nie działa. Na szczęście jest to od dzielny moduł :D.

 

Jednak mimo wymiany modułu dalej nie dział USB. Myślałem o wymianie taśmy, jednak nie bardzo miała by się jak uszkodzić skoro trzeba najpierw lapka rozebrać, więc chyba uszkodzona płyta :(.

 

Gdy rozbierałem lapka by wymienić moduł zauważyłem, że taśma od Touchpada ma 4 ścieżki. 

 

Czy w  taśmie od Touchpada jest jak w USB, że 2 skrajnie ścieżki to bieguny, a 2 środkowe przesyłają informacje? ??

 

Jeśli tak jest to podalibyście może jakieś info(Gdzie +  - itp.) albo namiar na na jakąś stronę z opisem takich rzeczy :D.

 

Jeśli jeszcze się nie domyśliliście o co mi chodzi, to wam wyjaśnię prościej.

Chciałem taśmę od Touchpada podłączyć do USB(trochę polutować będzie trzeba :D) i miałbym działającą myszkę :smiley: zamiast tego dotykowego gów##.

 

W skrócie:

Chciałem prze lutować ścieżki z taśmy od Touchpada do USB aby działała mycha :D. 

 

Czy udało by mi się złamać tą enigmę w ten sposób? ??

Hej,

Generalnie tak, jak piszesz. Touchpad jest podłączany normalnie poprzez interfejs USB, tylko że wewnętrzny. Podmnianka jak najbardziej powinna dać pozytywne rezultaty.

TheSlowik97 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Już poprawiam nazwę tematu :D.

 

Dzięki za info Dimatheus :D.

 

Wreszcie mogę rozwiązać ten problem :D.

Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii… :D. 

Dziś rozebrałem laptopa. Co się okazało, pomyliłem się.

Ścieżek jest 12, a nie 4, więc to komplikuje sprawę. Czy na pewno jest tak jak mówiłeś Dimatheus???

Wie ktoś może, która ze ścieżek(jak wcześniej wspominałem) jest odpowiedzialna za + i - , a która za przesył danych ?? ?? ??

Podejrzewam, że ja sam nic nie zdziałam :(.

Hej,

Wychodzi na to, że taśma nie tylko służy do podłączenia touchpada. Masz na części, na której jest touchpad jakieś inne urządzenia - jakieś diody, skanery linii papilarnych, etc?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Cześć :D.

 

Do touchpada jest podpięta taśma 12 ścieżkowa. Taśma jest podłączona tylko do touchpada.

Na taśmie znalazłem 5 ścieżek. Pierwsza skrajna(lewa strona) jest - , a skrajna z prawej strony to +.

Zostają tylko 3 ścieżki. Domyślam się, że lewa i prawa ścieżka z tych 3 jest do przesyłu info.

Jednak nie wiem do czego jest środkowa(z tych 3). Pewnie jest to ekran ale pewny nie jestem.

Dziś zrobiłem przełącznik z Touchpada na USB.

Jutro będę kończył i robił testy czy działa :D.  

Hej,

Czyli jednak nie 12, ani nie żadne dodatkowe urządzenie. Generalnie może być to ekran, albo zwykła pusta ścieżka, bądź też taśma wykorzystywana na przykład w innych modelach, które mają osobny przycisk do wyłączania touchpada.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bardzo możliwe :D.