USB zawiesza komputer

Witam!Chodzi o to, że podczas podłączania czegokolwiek do USB od jakiegoś czasu komputer się zawiesza,dodam tutaj ze komputer ma kilka miesięcy.Olałem to na jakiś czas bo z USB nie korzystałem teraz przyszła potrzeba na skorzystanie no i zrobiłem format partycji systemowej i o dziwo na nowo postawionym systemie po podłączeniu telefonu komórkowego do jednego z portów z tylu obudowy zadziałało ale gdy odłączyłem telefon z tego portu i przełączyłem na przedni port komputer się zawiesił(całkowicie)potem próbowałem ten port na którym zadziałało i tez zawias:(Sam już nie wiem czy to jakiś zwarcie czy zwalony kontroler USB w każdym bądź razie zarówno w podglądzie zdarzeń jak i w menadżerze urządzeń nie ma żadnym błędów na kontrolerach.Oczywiście jeśli żaden z tutejszych speców nic nie wykombinuje to po nowym roku oddam kompa do serwisu ale ten problem spędza mi sen z powiek dla tego chciałbym z Wasza pomocą go rozwiązać.Oto specyfikacja mojego sprzętu:Asus P5k Pro;Intel E8400;Galaxy GF 8800GT;2xOCZ XTC Platinum a to wszystko zasila Chieftec 600W.Mam nadzieje ze ktoś wymyśli coś mądrego bo jest to nie lada gratka tym bardziej na odległość.Mam prośbę abyście pisali dokładnie co mam zrobić tak krok po kroku bo nie jestem żadnym informatykiem:)

Przepraszam za pisownie ach te złe nawyki prowadzące do kalectwa naszej jakże pięknej gramatyki

Masz zainstalowane sterowniki od chipsetu?

http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/misc/u … pvista.zip

Tak mam zainstalowane te z dołączonej do mobo płyty

Abelzeusz -

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta i usunąć błędy.

może powinieneś odinstalować kontrolery USBi zainstalować je na nowo. Mi to kiedyś pomogło, ale ja wtedy miałem problem z przyłączaniem nowych urządzeń na USB do portów gdzie wcześniej były zainstalowane inne urządzenia na USB. :frowning:

Abelzeusz a jaki masz system operacyjny? Radzę Ci też (jeśli masz takową możliwość) sprawdzenia czy inne urządzenia pod USB powodują zawieszenie się systemu. Bo jeśli to tylko telefon podłączony pod USB powoduje zawieszenie to w przypadku systemu Windows należy go debugować, może pierw podaj jaki masz system. Sprawdź też w menedżerze urządzeń czy wykrywa kontroler USB

Odinstalowanie niestety nie przyniosło rezultatu, a co do systemu to Winda XP Pro SP3 bez żadnych modyfikacji świeża kopia (oryginalna żeby nie było że to wina pirackiego systemu)

Start-uruchom-msconfig-boot.ini-opcje zaawansowane-debugport:COM1

No i co dalej bo po ponownym uruchomieniu wywalilo mi jakis error z D-Tools

Przywróć oryginalną konfigurację rozruchu: start-uruchom-msconfig-uruchamianie normalne. Zaktualizuj stery USB przez Windows Update/Aktualizacje automatyczne

Nie da sie ich aktualizowac…

Dodane 03.03.2009 (Wt) 1:22

Uczyniłem ostatnimi czasy postępy…a mianowicie: wchodzę sobie do BIOS-u i przestawiam na DISABLED taką opcje jak USB 2.0 Controller i teraz nie zawiesza mi kompa:) jak narazie oczywiście…Pytanie tylko do czego jest ta opcja i czy tracę coś mając ją wyłączoną oraz czy jest to normalne że przy włączonej tej opcji, urządzenia podłączane do USB zawieszają komputer.Bardzo proszę o odpowiedż przypominam że moja MOBO to Asus P5K Pro