USB2.0/RS-232C serial -> WIFI ?

hej,

mam pytanie - moja żona do swojego gabinetu weterynaryjnego zakupiła sprzęt, który może wg specyfikacji transmitować dane do komputera wg następujących sposobów:

Data transmission to PC USB2.0 or RS-232C serial

Niestety, komputer główny jest stosunkowo daleko od tego urządzenia. I zastanawiam się, czy jest jakiś prosty sposób aby jego dane były przesyłane do komputera na recepcji? dzięki…

Kabel USB do 5m (chociaż może działać powyżej, ale bez gwarancji), po 5 metrach musi być wzmacniacz w postaci np. aktywnego HUB’a USB.
Np.

Ewentualnie adaptery WUSB (Wireless USB), ale nie wiem jak wygląda sprawa ich osiągalności na rynku.
Jeśli jednak może to być łączność przewodowa, to rozwiązanie opisane przez @Domker a będzie najskuteczniejsze. Sam mam drukarkę oddaloną od komputera o około 7-8m, podłączoną za pomocą przedłużacza aktywnego i działa bez problemu od lat.

Ewentualnie coś takiego:
https://www.eltima.com/products/usb-over-ethernet/
Urządzenie podłączasz do najbliższego komputera przez USB z tym programem i udostępniasz je po sieci lokalnej.
Trial pozwala na podłączenie jednego urządzenia USB i działa przez 14 dni.
Można wypróbować rozwiązanie.
Licencja niestety nie jest tania, bo kosztuje ~160$+VAT. (dla możliwości udostępniania tylko 1 urządzenia po sieci lokalnej)

Jest też dużo tańsza alternatywa:
https://virtualhere.com/
Do 3 urządzeń 39$ (+VAT jeżeli potrzebna faktura) (bez limitu urz. 49$)
Zasada działania ta sama - podłączasz urządzenie przez USB do najbliższego komputera z dostępem do sieci lokalnej. Na nim instalowany jest serwer.
Na innym komputerze instalujesz klienta i on wirtualizuje urządzenie fizycznie podpięte pod inny komputer.

1 polubienie

hej,
dziękuję wszystkim - dopiero teraz mogę odpisać. Mam jeszcze pytanie - w najbliższym czasie do tego gabinetu będę kupować powerline’y (transmitery sieciowe). Chodzi oto:
http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-18_TL-PA4010-KIT.html

pytanie - głupie ale jednak:) - czy jeśli takowe urządzenie podepnę do powerline’a czyli w teorii będzie podpiete do sieci to myslicie ze bedzie mozna korzystać z jego zasobów? czy to raczej już kwestia smego urządzenia?

Urządzenie może transmitować dane przez port LAN? Jesli nie to,nic z tego. Można przesłać dane z urządzenia przez interfejs com (rs-232) do odbiorcy za pomocą okablowania sieciowego, ale konwerter transmisji kosztuje 300zł od sztuki. Potrzeba 2 szt. Okablowanie może być tylko rodzajem przewodu do transmisji, wtedy robisz to bez konwertera. 2zł za metr przewodu plus kilka zł za wtyczki i kilka minut na lutowanie.

Trudno powiedzieć, ale np. w przypadku routera podpiętego do powerline zasoby, np. podpięty pendrive normalnie są widoczne na urządzeniu podpiętym do drugiego powerline. (oczywiście jak powerlajny są odpowiednio wpięte, czyli w sieć elektryczną z gniazdkami w jednym szeregu)