USB2.0/RS-232C serial -> WIFI ?


(pawciak) #1

hej,

mam pytanie - moja żona do swojego gabinetu weterynaryjnego zakupiła sprzęt, który może wg specyfikacji transmitować dane do komputera wg następujących sposobów:

Data transmission to PC USB2.0 or RS-232C serial

Niestety, komputer główny jest stosunkowo daleko od tego urządzenia. I zastanawiam się, czy jest jakiś prosty sposób aby jego dane były przesyłane do komputera na recepcji? dzięki…


(Domker) #2

Kabel USB do 5m (chociaż może działać powyżej, ale bez gwarancji), po 5 metrach musi być wzmacniacz w postaci np. aktywnego HUB’a USB.
Np.


(WODZU) #3

Ewentualnie adaptery WUSB (Wireless USB), ale nie wiem jak wygląda sprawa ich osiągalności na rynku.
Jeśli jednak może to być łączność przewodowa, to rozwiązanie opisane przez @Domker a będzie najskuteczniejsze. Sam mam drukarkę oddaloną od komputera o około 7-8m, podłączoną za pomocą przedłużacza aktywnego i działa bez problemu od lat.


(Domker) #4

Ewentualnie coś takiego:
https://www.eltima.com/products/usb-over-ethernet/
Urządzenie podłączasz do najbliższego komputera przez USB z tym programem i udostępniasz je po sieci lokalnej.
Trial pozwala na podłączenie jednego urządzenia USB i działa przez 14 dni.
Można wypróbować rozwiązanie.
Licencja niestety nie jest tania, bo kosztuje ~160$+VAT. (dla możliwości udostępniania tylko 1 urządzenia po sieci lokalnej)

Jest też dużo tańsza alternatywa:
https://virtualhere.com/
Do 3 urządzeń 39$ (+VAT jeżeli potrzebna faktura) (bez limitu urz. 49$)
Zasada działania ta sama - podłączasz urządzenie przez USB do najbliższego komputera z dostępem do sieci lokalnej. Na nim instalowany jest serwer.
Na innym komputerze instalujesz klienta i on wirtualizuje urządzenie fizycznie podpięte pod inny komputer.


(pawciak) #5

hej,
dziękuję wszystkim - dopiero teraz mogę odpisać. Mam jeszcze pytanie - w najbliższym czasie do tego gabinetu będę kupować powerline’y (transmitery sieciowe). Chodzi oto:
http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-18_TL-PA4010-KIT.html

pytanie - głupie ale jednak:) - czy jeśli takowe urządzenie podepnę do powerline’a czyli w teorii będzie podpiete do sieci to myslicie ze bedzie mozna korzystać z jego zasobów? czy to raczej już kwestia smego urządzenia?


(fakvat) #6

Urządzenie może transmitować dane przez port LAN? Jesli nie to,nic z tego. Można przesłać dane z urządzenia przez interfejs com (rs-232) do odbiorcy za pomocą okablowania sieciowego, ale konwerter transmisji kosztuje 300zł od sztuki. Potrzeba 2 szt. Okablowanie może być tylko rodzajem przewodu do transmisji, wtedy robisz to bez konwertera. 2zł za metr przewodu plus kilka zł za wtyczki i kilka minut na lutowanie.


(Domker) #7

Trudno powiedzieć, ale np. w przypadku routera podpiętego do powerline zasoby, np. podpięty pendrive normalnie są widoczne na urządzeniu podpiętym do drugiego powerline. (oczywiście jak powerlajny są odpowiednio wpięte, czyli w sieć elektryczną z gniazdkami w jednym szeregu)