USB2.0 serial - znak zapytania

Mam taki problem: kupiłem przejściówkę z USB na RS 232 ,podłączyłem i pojawił się błąd. W menadżerze urządzeń mam znak zapytania przy USB2.0 serial oraz przy Podstawowe urządzenie systemowe. Do tej przejściówki podpiąłem z drugiej strony sterownik pieca CO żeby zaktualizować oprogramowanie a tu taki klops. Proszę o pomoc.

Masz zainstalowany najnowszy sterownik do chipsetu? Jaki system?

Mam windowsa XP a czy mam sterownik nowy do chipsetu to niewiem i pojęcia nie mam jak to sprawdzić żeby ci odpowiedzieć

Po prostu w menadżerze urządzeń masz zakładkę płyta główna i tam jest wersja takowego sterownika.

nie mam zakladki płyta glówna. :frowning:

Hej,

A zainstalowałeś sterowniki do kabelka? Układ do tego typu konwertera nie jest rozpoznawany domyślnie w Windows XP, konieczna jest więc instalacja sterowników - powinny być one na płycie dołączonej do kabelka.

Zgadza się - nie ma. Powinna być natomiast gałąź Kontrolery IDE ATA/ATAPI , w której można sprawdzić sterowniki w oparciu o które pracuje mostek południowy płyty głównej.

Pozdrawiam,

DImatheus

nie było żadnej płyty w zestawie. co do tego panelu sterowania mam tam: kontroler sis pci ide, podstawowy i pomocniczy kanał ide. w każdym jest sterownik microsofu z datą 01.07.2001 wersja 5.1.2600.1106

Dodane 02.12.2011 (Pt) 19:51

z tego co widze w aukcji na której kupilem tą przejściówkę to powinienem dostac tez cd z sterownikami. jako ze jej nie mam proszę o pomoc w znalezieniu tych sterowników. kupiłem przejściówkę :ADAPTER USB RS 232 DB9 DSUB 9 z kablem PROLIFIC. samo gniazdo usb działa bo jak mu podepne np myszke to działa odrazu. pomoże ktoś???

http://www.prolific.com.tw/eng/downloads.asp?ID=31 tu masz sterowniki.

Hej,

To oznacza nic innego jak fakt, że osobne sterowniki do układów płyty głównej nie były instalowane, a działają w oparciu o sterowniki dostępne w systemie operacyjnym. Ale, tak jak pisałem, nie powinno to mieć żadnego wpływu na działanie przejściówki.

Zgadza się - bez sterowników w systemie Windows XP takie urządzenia działać nie będzie.

Po ściągnięciu wypakuj sterowniki z archiwum. Następnie - przed przystąpieniem do instalacji - poprzez menadżer urządzeń Odinstaluj przejściówkę. Dopiero po jej odłączeniu przystąp do instalacji, która na dobrą sprawę powoduje wypakowanie odpowiednich sterowników do domyślnego miejsca ich przechowywania w systemie. Gdy działanie instalatora się zakończy, podłącz kabelek - teraz powinny zostać znalezione odpowiednie sterowniki. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus