USB2 pod DFI LanParty s.939

Witam.

Mam problem w zainstalowaniem USB2. Oczywiście w biosie płyty jest wszystko tak jak być powinno, mam SP2 jak również zainstalowałem stery z płytki od mobo. Problem w tym że cały czas jak podepnę urządzenie które obsługuje USB2, niezależnie od portu to krzyczy że może działać szybciej jeśli podepnę go do portu Hi-speed USB2. Najciekawsze jest to że w “Menadżerze Urządzeń” mam “Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej” i “Universal Serial Bus controllers” a w nim “PCI Class USB 2.0 enhanced Host Controller”, “USB 2.0 Root Hub Device”. Tak więc mam zainstalowany USB2 tylko że urządzenia widzą jedynie ten pierwszy Kontroler. Próbowałem go odinstalować tak żeby został tylko “Universal Serial Bus controllers” ale po restarcie kompa na nowo jest on dodawany. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić ?

Pozdrawiam.

Sprawdź opcje biosu,może być dodatkowa opcja do

Hi-speed - trzeba ją włączyć na auto,enabled i zapisz bios save.

Zobacz czy w biosie USB 2.0 jest włączone .

Pracuj na sterach do USB z XP z SP2.

Pomoc książka do płyty głównej.

Napisałem na początku że Bios jest ok. czyli jest włączone USB2. Tak naprawdę to jest zainstalowane USB2 w systemie ale urządzenia NIE CHCĄ go widzieć. Widzą tylko że mam “Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej” które jest USB1 a “Universal Serial Bus controllers” ma USB2 i niestety jest ono ignorowane.