Userbar w gimpie?

Na stronie gdzie jest napisane jak zrobić userbara w gimpie jest napisane zdnie.

mam wersje 2.2 i nie mam żadnego paterns i nie wiem pod jakim rozszerzeniem to zapisać

POMÓŻCIE! 8)

Złączono Posta : 20.08.2006 (Nie) 12:44

nie rozumiem tego zdnie

w podmenu Typ wypełniania wybieramy opcję Deseń oraz nasz pattern. Wypełniamy nową warstwę deseniem i ustawiamy jej przepuszczalność na 10%.

tamto rozumiem i żeby nie było jestn to ta strona http://blog.craigovsky.net/2006/07/05/j … -w-gimpie/ punkt 2 nie wiem jak wklić to

http://static.flickr.com/44/182317738_451015279b_m.jpg

Jeżeli zapiałeś już swoje tło (ten pasek w linku wyżej) jako pattern i dałeś do wskazanego katalogu, to wybierając narzędzie Wypełnienia (Shift + B) w jego opcjach zaznaczasz Typ wypełnienia: Deseń i z listy dostępnych deseni wybierasz swój wcześniej zapisany pattern.

To jest przejrzysty tutorial przecież _^_

a jak zrobić w gimpie zmiana koloru i żeby obraz był obraz cały jaki wybiore kolor?

Napisz to tak żeby można było zrozumieć :?

Chodzi ci o wypełnienie obrazu wybranym kolorem? Shift + B, no i wybrać kolor jaki cię interesuje (te dwa prostokąty, czarny i biały w mniej więcej 1/3 wysokości głównego okna GIMPa, pierwszoplanowy to ten wyżej).

nadal nie mogę wgrac tego desenia

czy moglibyście zrobić tak

coś tam :arrow: coś tam :arrow:

Czytaj - 3 sec w Google.

Nie podam krok po kroku choćby dlatego, że każdy powinien choć odrobinę własnej pracy w to włożyć, zanim napisze temat na forum. Kiedyś tego nawet w szkołach uczyli _^_

Przy standardowej instalacji katalog Patterns znajduje się tu:

C:\Program Files\GIMP-2.0\share\gimp\2.0\ patterns

Plik z kreskami (bo chyba o ten deseń chodzi) zapisujesz z rozszerzeniem *.pat i przenosisz, lub od razu zapisujesz w w/w folderze (Patterns).

Popieram przedmówcę, wystarczyło zajrzeć do postów w temacie Grafika.

A ta poza tym, to skaczesz z tematami o Gimpie po tym forum jak pchła :slight_smile: , można się ciebie spodziewać wszędzie ale nie tam gdzie być powinno, czyli w Temacie Grafika :evil: .

ech można po polsku.

proszę napisz krok po kroku.

A może nie wiesz? :?

:x :x :x No już chyba prościej nie można :o , a może nie wiesz co to ścieżka do pliku :twisted: - wtedy wypadało by zacząć od podstaw obsługi komputera :shock: .

no właśnie ja prosze was krok po kroku jak to sie robi z tym

coś tam :arrow: coś tam …

rudakita a przeczytałeś to co ci dałem w linku? Masz tam krok po kroku. Naprawdę prściej się nie da _^_ Nawet jeżeli nie znasz angielskiego (?) to twój tutorial jest napisany dobrze. Krok po kroku nikt ci nie napisze. To nie jest miejsce na gotowce :x

proszę was pomóżcie!

włącz AQQ :slight_smile:

już