Usługa: Antimalware - Zamula

Witam!

Posiadam:

Urządzenie: Tablet PC Acer

Procesor: AMD C-50 (2x 1,00GHz)

Pamięć RAM: 2GB

Dysk: SSD 32GB

System: Windows 8 PRO x86 PL (oryginalny - pobierane wszystkie aktualizacje na bieżąco)

I mam problem dotyczący usługi “Antimalware Service Executable”, czasami działa ona spokojnie jak makiem zasiał (0% procesora) - ale jak jej coś (że tak powiem) odpier**li, to mój procesor używa 100% i tnie mi wszystko tak że masakra, dopóki go nie wyłączę w Menadżerze.

Zapewne to Windows Defender, lecz gdybym go wyłączył to żadnego antywirusa bym nie miał…

Czy jest może jakieś rozwiązanie tego problemu?

Bo czasem to jest naprawdę okropnie wkurzające…

Pozdrawiam!

Po prostu tak działa Windows Defender w Windows 8 ;). Jeśli system jest w stanie IDLE to on zaczyna swoją pracę, skanuje pliki itd. Jak użytkownik coś robi na systemie to jego zadania są ograniczone do minimum. Poza tym musisz wziąć pod uwagę, że procesor nie będzie dorównywać procesorom od PC/Laptopów. Dlatego, że wtedy tablet nie byłby tabletem ze względu na gabaryty systemu chłodzącego taki procek.

Procesor może mieć małe problemy.

to zalecam zmiane AV np na Avasta

@UP: Avast nie jest pod Modern UI i jest tak gówniany że słowami się tego ująć nie da. Wykrywa np. niektóre gry jako wirus (o Boże) np. jedna którą taką znam to Metin2, a jest wiele więcej normalnych aplikacji które ten syf wykrywa.

@2xUP:

Wszystko OK, ale to system głównie na takie tablety jak właśnie ja mam, więc powinno to być jakoś dopracowane. Chodzą mi takie gry jak GTA 4, Diablo III bez problemu a ścina mi Windows z przeglądarką? ■■■? - No to sorry ale coś tu nie halo :confused:

I pomimo że Windows 8 jest szybszy od pierona względem 7 i wgl. to przez tego Antimalware’a czasami chodzi jak jakiś kalkulator…

Nawet filmy online stoją w miejscu z 1FPS.

zaraz po co ci dostęp do ustawień antywirusa w moderUI jak to się robi 1 raz góra 2 razy więc po co ci codziennie dostęp do tego ??

Antywirus i tak będzie pracował i tak więc po co ci informacja na ModerUI że pracuje.

Podaj mi dlaczego musi być pod to ModerUI pod menu start nie było, a ludzie przecież mają tego czy innego antywirusa.

Bo jeżeli dany antywirus nie jest w trybie Modern UI, lub przynajmniej nie pisze przy nim że obsługuje Windows8, tzn że nie jest z nim zgobny/nie jest pod ten system co oznacza że nie będzie chodził poprawnie pod tym systemem, lub nic nie będzie dawał - a o Avaście tak jak mówię, prędzej czysty plik wykryje niż wirusa… - Twórcy tego programu powinni go nazwać “Wirus” a nie “Antywirus” :stuck_out_tongue_winking_eye:

Najbardziej interesowało by mnie rozwiązanie poprawy działania Defendera gdyż to dobry antywirus i jestem bardzo do niego przyzwyczajony. Lub chociaż jakiś zgodny antywirus z 8’mką, który nie zamula tak i co ważne ma przynajmniej podobną skuteczność do Defendera.

Pozdrawiam!

Szczerze powiedziawszy poprawiłeś mi humor niezbyt inteligentnymi wypowiedziami ws. antywirusów działających pod kontrolą systemu Windows 8.

Coś się uparł na te Modern UI, chyba nie myślisz, że ktoś napisze antywirus działający tylko pod Modern UI? Masz tablet z prockiem x86 więc nie kombinuj zbytnio. Ja uważam, że defender wystarczy. Zawsze możesz go wyłączyć gdy nie używasz internetu. Avast nie jest jedynym antywirusem dostępnym dla twojego systemu. Masz jeszcze COMODO IS PREMIUM, AVG 2013 IS, AVIRĘ i kilka innych działających pod Windows 8.

Sam korzystam z COMODO IS PREMIUM na lapku oraz AVG 2013 IS na PC, działają sprawnie i nie zamulają urządzeń.

Chcesz poprawki do defendera? To czemu spamujesz o tym na forum dobreprogramy.pl zamiast napisać pismo czy maila do firmy Microsoft?

hmmm avast pasuje tylko jest problem ma większą skuteczność może poszukam jakiegoś gorszego hmmmm

obsługuje win8 wykrywa bardzo dobrze,nie zamula,można wyłączyć moduły jeżeli zamulają,

a może AVG też dobry

a co mi tam poczytaj sobie

http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezpla … 20,15.html

rozumiem że jak antywirus wykrywa pliki z wirusami to jest źle ale w avascie można wyłączyć informacje o wykryciu i aktualizacjach więc nie będzie ci przeszkadzał w czasie pracy

jak ci Defender zamula to sprawdź w opcjach czy nie można tego wyłączyć(chyba że to już zrobiłeś)

Wyłącz Defendera i możesz zainstalować Norton Internet Security 2013 , bezobsługowy, nie sypie komunikatami i robi to co ma robić, nie zamula bo jest lekki , jest wiele promocji na niego więc coś znajdziesz na pewno.

Może najpierw czytaj ze zrozumieniem?

Napisałem że jeśli jakiś Antywirus pracuje w Modern UI tzn. że jest pewne że obsługuje Win8, a jeśli nie jest pod Modern to musi pisać że jest pod Win8 gdyż inne NIE SĄ KOMPATYBILNE i mogą stwarzać problemy w systemie.

@UP: Sprawdzę.

Jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, to akurat nie mam z tym problemu. Może przeczytaj ten swój żałosny bełkot bo z niego /cenzura/ wynika. Argument o antywirusach nie obsługujących Modern UI uznający je za niekompatybilne mnie rozwalił. Tak się składa, że COMODO Internet Security Premium obsługuje idealnie Windows 8. Nie zamula go i nie stwarza problemów. Wiesz, że nawet nie obsługuje Modern UI w sensie aplikacja napisana pod Modern UI?

Lepiej dla ciebie będzie jak poczytasz sobie co nieco na temat systemu i antywirusów przed ponowną dyskusją :).