Usługa bufora wydruku

(Ola183) #1

Nie mogę zainstalować sterowników do drukarki canon pixma mp 630 prawdopodobnie przez przypadek odinstalowałam coś i teraz mam problem-mam oryginalną płytę do zainstalowania urządzenia ale podczas instalacji pojawia się komunikat:nie można kontynuować przetwarzania ponieważ usługa bufora wydruku została zatrzymana.(MAM windows XP)

Wykonałam wszystkie czynności związane z uruchomieniem bufora jest on nastawiony na automatyczny i nic po prostu podczas instalacji się sam wyłącza

wykonywałam również ta czynność i nic:

Na początku wejdź w Panel Sterowanie >> System >> Sprzęt >> Menadżer urzadzen jeżeli w Portach Com bedą jakieś porty z żółtym wykrzyknikiem odinstaluj je zostaw tylko com 1 i com 2

Uruchom ponownie komputer

Następnie

W mneu start, pozycja uruchom, wpisz: services.msc

Znajdź buforowanie wydruku

Kliknij Właściwości

Tryb uruchamiania ustaw na auto

Jeśli to nie pomoże to przejdź na zakładke Zależności

W okienku ta usługa jest zależna od....

zapamiętaj pierwsza nazwe i wyszukaj tą nazwe w "Usługach lokalnych"

(okienko które Ci się wyświetliło po wykonaniu pierwszej czynności W mneu start, pozycja uruchom, wpisz: services.msc)

Gdy ją znajdziesz wejdź w jej właściwości

Tryb uruchamiania ustaw na auto

Nie wiem już co robić może muszę coś jeszcze zainstalować?

(Ola183) #2

Witam

Dziękuję za odpowiedz,mogę prosić o szczegóły jak to zrobić(przywracanie systemu)

Pozdrawiam

(Brushless) #3

Start --> Wszystkie programy --> Akcesoria --> Narzędzia systemowe --> Przywracanie systemu.

Dalej masz wszystko napisane, przywracanie trochę potrwa.

(Ola183) #4

Hej

dokładnie korzystając z tej strony http://support.microsoft.com/kb/306084/pl gdzie jest wszystko super opisane u mnie dokładnie po wykonaniu tych czynności Start --> Wszystkie programy --> Akcesoria --> Narzędzia systemowe --> Przywracanie systemu.

nie pojawia się okienko gdzie modę zaznaczyć restore my computer a póżniej data do której chcę się cofnąć tylko okienko z inf."system restore can track and reverse harmful changes to your computer"

pod tym jest okienko odznaczone ptaszkiem :turn off system restore on all drivers nie wiem co robić czy wyłączyć to okienko a następnie ok?

nie chcę jeszcze bardziej tu nabroić

dziękuję za pomoc

(Ola183) #5

Witam serdecznie

Rzeczywiście teraz się wszystko udało przywracanie systemu przebiegło bez problemów,ale niestety to niczego nie zmieniło nadal przy próbie zainstalowania sterowników do drukarki(z oryginalnej płyty)pojawia się ten sam komunikat:"nie można kontynuować przetwarzania ponieważ usługa bufora wydruku została zatrzymana" :frowning:

(Ola183) #6

Witam

Tak jest cały czas nastawiony na automatyczny,ale podczas próby instalacji płyty za każdym razem się wyłącza :frowning: myślę,że nie pozostaje mi nic innego jak przeinstalować system

Bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile: