Usługa buforowania wydruku jest wyłączona

Witam

Nie moge dodac nowej drukarki, po probie dodania wyskakuje komunikat:“nie mozna zakonczyc operacji. usluga buforowania wydruku nie jest uruchomiona”. Probowalem juz wlaczyc ja przez narzedzia administracyjne ale niestety nie chce sie uruchomic, gdy wpisuje w cmd net start spooler(bo to wlacza bufor drukowania) wyskakuje

Usługa Bufor wydruku jest właśnie uruchamiana.

Nie można uruchomić usługi Bufor wydruku.


Wystąpił błąd systemu.


Wystąpił błąd systemu 1067.


Proces zakończył się nieoczekiwanie.

mam plik spoolsv.exe wiec nie wiem o co chodzi.

i jeszcze jedno: niedawno instalowalem windowsa XP, komp chodzil dobrze ale moj firewall wykryl ze aplikacja spoolss.exe che uzyskac dostep czy cos takiego, juz dobrze nie pamietam, zaznaczylem zeby firewall to zablokowal bo nie wiedzialem co to jest, nigdy wczesniej przy instalacji wina sie nie pokazywalo. Jednak bylo to wlaczone gdy zajrzalem do menedzera zadan(zauwazylem ze net mi nie dziala) pomyslalem ze mam jakiegos wirusa ale nic mi nie wykrylo, skanowalem panda,mks,antivirenkitem i nic. Po kilku probach wlaczenia netu, wylaczylem z aktywnych aplikacji spoolss.exe i wszsytko zaczelo dzialac jak nalezy, usunalem wiec wszystko co zwiazane z nazwa SPOOLSS i komp zaczal chodzic dobrze. Nie korzystalem z drukarki juz z miesiac i po probie jej dodania wlasnie takie rzeczy mi sie dzieja. Niby mam plik spoolsv.exe ale nie chce mi sie wlaczyc ten bufor.

Prosze o pomoc

Poczytaj post usera Żółty

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=38868

Sprawdź czy usługa bufor wydruku jest włączona i ustawiona na automatyczny.

Jest ustawiona na auto ale niestety nie chce sie wlaczyc.

Porady z Twojego linku nie dzialaja:/

Wyjmij kabel drukarki z wtyczki kompa.

Odinstaluj dokładnie stery i oprogramowanie drukarki(najlepiej z pomocą deinstalatora z płyty CD do drukarki) - ma być pusto(folder drukarek pusty).

Spróbuj tak z uruchom komenda sfc /scannow ,po sfc spacja włóż płytę z XP do napędu CD (płyta musi być taka jak zainstalowany system jak masz XP z SP2,to takie musi być CD z XP z SP2).Restart kompa.

Wykonaj i sprawdź to co pisałem w poprzednim linku.

Sprawdź czy usługa bufor wydruku jest włączona i ustawiona na automatyczny lub przestaw na takie ustawienie.

Sprawdź także czy usługa RPC ma takie same ustawienie.

I zobacz czy da radę zainstalować drukarkę.

Jak nic i nic nie znajdziesz w sieci - świeży system.

Na przyszłość zanim coś wykasujesz sprawdź co to.

Niestety nie dziala. Nie chce instalowac na nowo systemu tylko z powodu jednego pliku… Moze da sie skads sciagnac nowe wersje tych plikow ktore potrzeba do uruchomienia tego procesu. Moze na plytce windowsa gdzies sa?

Jeśli to zrobiłeś to z brakiem pliku/plików i ich wersją w systemie nie powinno być problemu, są takie jak na płycie CD z systemem XP.

Na początku wejdź w Panel Sterowanie >> System >> Sprzęt >> Menadżer urzadzen jeżeli w Portach Com bedą jakieś porty z żółtym wykrzyknikiem odinstaluj je zostaw tylko com 1 i com 2

Uruchom ponownie komputer

Następnie

W mneu start, pozycja uruchom, wpisz: services.msc

Znajdź buforowanie wydruku

Kliknij Właściwości

Tryb uruchamiania ustaw na auto

Jeśli to nie pomoże to przejdź na zakładke Zależności

W okienku ta usługa jest zależna od…

zapamiętaj pierwsza nazwe i wyszukaj tą nazwe w “Usługach lokalnych”

(okienko które Ci się wyświetliło po wykonaniu pierwszej czynności W mneu start, pozycja uruchom, wpisz: services.msc)

Gdy ją znajdziesz wejdź w jej właściwości

Tryb uruchamiania ustaw na auto

Następnie znów wyszukaj usługe Bufor wydruku (zakładka Ogólne) i daj Uruchom

Uruchom ponownie komputer i wszystko będzie ok w razie czego zainstaluj drukarke jeszcze raz

Witam

Mam taki problem z tym tematem

wszystko się zaczęło od próby wydrukowania pdf`a, nagle zwiecha, i komunikat problem z spoolv.exe

nikną wszystkie zainstalowane drukarki, przy próbie dodania drukarki wyskakuje

sprawdzałem Bufor wydruku i jest wyłączony

włączam go ale po chwili sam się wyłącza (i tak w kółko)

przy wklepaniu w CMD - net start spooler na chwile się pojawiają drukarki ale zaraz nikną

Proszę o sugestie co zrobić

System XP Prof niedawno przeinstalowany z tego powodu (do próby wydrukowania tego pdf`a było ok) grrrr

wydrukowania tego pdf`a na innym kompie przebiegło bezproblemowo

Identyczny problem, wywala bufor podczas wydruku “złośliwego”? pdf.

Sposób którym ja to ominąłem jest dosyć zręcznościowy.

Otwierasz okienka od usług (cmd\services.msc) i drukarek, startujesz usługę bufor wydruku i jak wskoczyła drukarka to natychmiast dwuklik, zaznaczyć zadanie na którym się wykoleił bufor (prawdopodobnie będzie 1 zadanie) i szybko klawisz del usunąć, potwierdzić. Jak bufor zdąży zdechnąć, to powtórzyć uruchomienie bufora i kontynuować usuwanie zadania drukowania.

Mi tak się udało już kilka razy, niestety nie wiem jak obejść ten problem

Drukarka HP LaserJet 1020 i przeglądarki pdf AR 6.01 oraz FoxItReader 3.

Na pdf’ie znajduje się skan jakiegoś faksu.

a co jeśli w usługach w ogole nie ma Buforu wydruku?!

EDIT: dobra, znalazłam Print Spooler Service

Jeżeli ktoś nadal ma problem z buforem to sugeruję ewentulanie zobić następującą rzecz. (Zmiany w rejestrze zawsze niosą za sobą pewne ryzyko więc ostrożnie).

Ja miałem problem po instalacji Lexmarka. Próba dodania kolejnej drukarki (pomijam drukowanie) kończyła się komunikatem błędu

Nie można uruchomić usługi Bufor wydruku.

Wystąpił błąd systemu.

Wystąpił błąd systemu 1075.

odpalamy regedit (w menu START - w polu uruchom lub naciskając klawisz Windows’a + R i w polu uruchamianie wpisujemy regedit )

Przechodzimy do

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ Spooler

w DependOnService zmieniamy wartość na RPCSS (jeżeli jest tam coś więcej). Po restarcie komputera powinno wszystko wrócić do normy.

Powodzenia!

Powodem wyłączenia buforu wydruku może być również błędny dokument, który blokuje Ci gdzieś przejście do nowych wydruków. Aby to sprawdzić, wejdź w Windows\Sytem32\Spoll\Printers. Jest to miejsce, w którym znajdują się dokumenty w kolejce do wydruku. Wyrzuć błędny dokument (jeżeli nie wiesz, który jest błędny, to wyrzuć wszystkie).

link do źródła: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1989274.html