Usługa indeksowania dysku - błąd indeksowania

(Alien279) #1

Otóż chodzi mi o wielką cyfrę pozostałości po indeksowaniu. Wiem, że można zaoszczędzić dużo miejsca, ale mój problem jest taki, że z ostatniego doświadczenia nie wiem jak podejść do tej opcji.

Jakiś czas temu przy pomocy funkcji Oczyszczania dysku na dysku E chciałem wyczyścić partycje ze zbędnych plików. Rezultatem było brak jakiegokolwiek pliku na partycji i wielka strata ważnych plików, zdjęć i dokumentów. Dołączam screen z dysku D gdzie jest pokazana również wielka cyfra poza skalą wyświetlania z tej funkcji czyszczenia i obawiam się, że i ona może wykasować mi pliki z D. Jak to zresetować, albo naprawić, aby rzeczywiście czyściło mi POZOSTAŁOŚCI po indeksowaniu.

11990470.th.jpg

(Monczkin) #2

alien279 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

(system) #3

To jest jakieś nieporozumienie. Systemowe Oczyszczanie dysków nie może usunąć ważnych plików użytkownika. Musiałeś je poprzednio usunąć jakąś aplikacją zewnętrzną lub... zrobiło to jakieś oprogramowanie złośliwe(?), ale nie systemowe Oczyszczanie dysków. W okienku z prawej (które opublikowałeś) spokojnie zaznaczyłbym do usunięcia pliki pozostałe po indeksowaniu, natomiast nie poleca się zaznaczać funkcji kompresowania starych plików. W razie czego, przed tą czynnością usuwania, zrób punkt Przywracania systemu na ten moment.

-- Dodane 19.11.2010 (Pt) 12:41 --

Zapomniałem dodać, że trzeba by było dodać (ustawić) Przywracanie systemu również dla dysku D w Twoim przypadku.

(Alien279) #4

Znam się na rzeczy i wiem, że to nie powinno usuwać plików od tak.

Tak, że zrobiłem to i straciłem dużo plików tylko z jednego folderu.... typu .wav .mp3 .exe .iso.

Ah i tak przerwałem to, ale straty są. :frowning:

Przerwałem w jakiś 20% a straciłem około 60 GB. Screen do porównania:

13917994.th.jpg

Podziękowania dla Windowsa..

-- Dodane 19.11.2010 (Pt) 12:53 --

Tak każda partycja ma na max'a ustawione przywracanie no i niestety po przywracaniu nic i tak nie odzyskałem