Usługa indeksowania dysku - błąd indeksowania

Otóż chodzi mi o wielką cyfrę pozostałości po indeksowaniu. Wiem, że można zaoszczędzić dużo miejsca, ale mój problem jest taki, że z ostatniego doświadczenia nie wiem jak podejść do tej opcji.

Jakiś czas temu przy pomocy funkcji Oczyszczania dysku na dysku E chciałem wyczyścić partycje ze zbędnych plików. Rezultatem było brak jakiegokolwiek pliku na partycji i wielka strata ważnych plików, zdjęć i dokumentów. Dołączam screen z dysku D gdzie jest pokazana również wielka cyfra poza skalą wyświetlania z tej funkcji czyszczenia i obawiam się, że i ona może wykasować mi pliki z D. Jak to zresetować, albo naprawić, aby rzeczywiście czyściło mi POZOSTAŁOŚCI po indeksowaniu.

11990470.th.jpg

alien279 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

To jest jakieś nieporozumienie. Systemowe Oczyszczanie dysków nie może usunąć ważnych plików użytkownika. Musiałeś je poprzednio usunąć jakąś aplikacją zewnętrzną lub… zrobiło to jakieś oprogramowanie złośliwe(?), ale nie systemowe Oczyszczanie dysków. W okienku z prawej (które opublikowałeś) spokojnie zaznaczyłbym do usunięcia pliki pozostałe po indeksowaniu, natomiast nie poleca się zaznaczać funkcji kompresowania starych plików. W razie czego, przed tą czynnością usuwania, zrób punkt Przywracania systemu na ten moment.

Dodane 19.11.2010 (Pt) 12:41

Zapomniałem dodać, że trzeba by było dodać (ustawić) Przywracanie systemu również dla dysku D w Twoim przypadku.

Znam się na rzeczy i wiem, że to nie powinno usuwać plików od tak.

Tak, że zrobiłem to i straciłem dużo plików tylko z jednego folderu… typu .wav .mp3 .exe .iso.

Ah i tak przerwałem to, ale straty są. :frowning:

Przerwałem w jakiś 20% a straciłem około 60 GB. Screen do porównania:

13917994.th.jpg

Podziękowania dla Windowsa…

Dodane 19.11.2010 (Pt) 12:53

Tak każda partycja ma na max’a ustawione przywracanie no i niestety po przywracaniu nic i tak nie odzyskałem