Usługa NVIDIA telemetry contanier nie chce się uruchomić (sama się wyłącza)

Gdy próbuję uruchomić usługę (services) dostaję komunikat “usługa NVIDIA telemetry contanier została uruchomiona, a następnie zatrzymana. Niektóre usługi zatrzymuję się automatycznie jeśli nie są używane przez żadne programy.”
Innym (na youtube) usługa normalnie się uruchamia.
Próbowałem uruchamiania ręcznego oraz automatycznego.

Najważniejsze pytanie: Po co jest ci ta usługa uruchomiona?

Kiedyś już miałem problem z uruchomieniem NVIDIA GEforce expirience i wtedy uruchomienie tej usługi pomogło.

Wywal ten szajs jakim jest Geforce Experience. Na laptopie z GTX 1050Ti wywalał mi różne błędy i crashował gry. Ten “ficzer” nie ma nic wspólnego z lekkością i nie ma startu do Radeon Settings od AMD. Praktycznie zero funkcjonalności oprócz powiadomień o sterownikach.

To ważna usługa, która umożliwia przesyłanie błędów w sterowniku lub uaktualnia sterownik do najnowszej wersji. Nie przejmuj się tym. Używaj komputera bez zmartwień. Chyba że Ci wywali błąd to uaktualnij sterownik do najnowszej wersji.

Pozdrawiam

Dziękujemy za wykład na temat tego jak działa ta usługa ale jaki ma to związek z problemem autora? W żaden sposób nie przybliża to do rozwiązania problemu czyli braku możliwości uruchomienia wspomnianego programu.

Czyli w sumie do niczego, bo bez niej sterowniki też działają, a jak rzeczywistość pokazuje nic nie daje, bo sterowniki i tak co jakiś czas mają wpadkę i wymagany jest HotFix.

@anon54006378 dlatego napisałem by wywalił niż się z tym męczył, bo nie dość, że usługa nic nie wnosi dodatniego - oprócz informacji o aktualizacji to jeszcze niepotrzebnie wisi w autostarcie i zbiera niepotrzebne dane.

Jednak jeżeli się uprze to zostaje DDU i ponowna instalacja sterowników od zera.

Po użyciu DDU i instalacji sterowników od zera, NVIDIA Geforce expirience działa mi normalnie, mogę też uruchomić usługę NVIDIA telemetry contanier i nie wyświetla się żaden komunikat że “usługa została uruchomiona, a następnie zatrzymana”, więc jest po problemie.
Dzięki za pomoc.

1 polubienie