Usługa odpowiedzialna za automatyczne inst. sterowników

Witam

Ostatnio bawiłem się w wyłączanie usług w windows 7 i chyba wyłączyłem usługę odpowiedzialną za automatyczne instalowanie sterowników do urządzeń podłączanych pod USB.

Np. podłączam MP4 i komputer wyświetla, iż brak sterownika, podłączam aparat cyfrowy komputer wyświetla, iż brak sterownika.

Dodam, iż po podłączeniu do innego komputera system instaluje sterowniki automatycznie i bez problemów.

Która usługa jest za to odpowiedzialna?

Obstawiam że wyłączyłeś Plug and Play?!

EDIT, Ewentualnie Host urządzenia UPnP, obie usługi powinny być na Auto :wink:

To nie to.

Usługi są uruchomione i są na auto a system nadal nie widzi żadnych nowych urządzeń. Nawet pendrive nie potrafi zainstalować.

miałem podobny problem i zrobiłem format(komputer i tak był świeżo po formacie)

przywracanie systemu przed problemem albo komenda sfc /snannow (więcej info w google)

Windows Update?

Format odpada :slight_smile: Nie przesadzajmy że przez brak autoamtycznej instalacji nowych urządzeń zrobię format systemu który ma dwa lata :slight_smile:

Opcja sfc /snannow przeskanowała system, naprawiła kilka błędów ale system nadal nie wykrywa nowych urządzeń - również poprzez windows update.

wiesz jak ktoś nie może podłączyć pendrive ,kamerek, telefonów, smartfonów, tworzyć nowych partycji,podłączać nowych dysków,napędów to jest wtedy problem

przeinstaluj sterowniki do chipsetu i sprawdź

Nom :slight_smile: tylko dziwne że wszystkie stare urządzenia wykrywa poprawnie bez najmniejszych urządzeń :slight_smile:

a wiesz że te urządzenia są instalowane(można to zobaczyć w moim komputerze) po czym są wyłączane z powodu braku sterownika który de facto jest instalowany i używany

a przywracanie systemu robiłeś przed tym incydentem lub/i trochę dalej