Usługa Płacę z Allegro a brak jej konfiguracji


(Marekglapa) #1

Dzisiaj sprzedałem na licytacji pewien przedmiot. Nie miałem skonfigurowanej opcji Płacę z Allegro, a mimo to w opcjach zapłaty za przedmiot (przy wystawianiu aukcji) ta opcja się pojawiła (nie dało się jej w żaden sposób odznaczyć). Kupujący wybrał ją i wysłał pieniądze. Właśnie wpisałem numer konta i resztę danych, potwierdziłem. Pieniędzy dalej nie ma. W zakładce "Saldo i wypłata środków" również zero. Czy te pieniądze przyjdą? Trzeba pisać coś do allegro? Może wystarczy trochę cierpliwości? Przelew wyszedł ok. godziny 14.


(Methylz) #2

Przyjdą, dzień-dwa i będą na koncie.


(Asiaj90) #3

u mnie tak samo było, nie chciałam tej opcji, przelew normalny by był mbank-mbank, czyli kasa od razu, a kupujący skorzystał z płacę z allegro, chociaż tego nie chciałam i na pieniądze czekałam 4 dni. allegro nie odpowiedziało na moje maile co z pieniędzmi, które wysłałam w ciągu tych 4 dni, do dzisiaj...


(Marekglapa) #4

Dzisiaj pieniądze pojawiły się na moim koncie allegro. Jako, że w czary nie wierzę, dałem wypłatę na konto. Jak kasa przyjdzie to dopiero wysyłam paczkę. Sam system Płacę z Allegro jest bardzo powolny. 3 dni idą pieniądze do sprzedawcy.


(Diamentowaa17) #5

witam, mam identyczny problem ale chciałabym bardziej szczególowej odp. Sprzedałam rzecz na allegro, pieniądze zostały mi wplacone przez place z allegro dostalam meila ze ktos dokanal wplaty, problem w tym, ze nie mialam zweryfikowanego konta place z allegro ale kiedy sprawdzilam liste wplat to tam była napisana kwota ktorą niby wplacil uzytkownik, a kiedy wcisnelam liste wplat od kupujących to tam było niby napisane cos o tej platnosci. Zweryfikowałam konto, wpisałam wszystkie dane i niby ok ale jak wchodze w zakladke lista moich wyplat to tam nie ma nic, dosłownie zero. Sprawdziłam dzisiaj konto i na koncie nie ma żadnych pieniędzy. Dzwoniłam do kupującego on mówi, że przelał kase ale nie wiem gdzie ona jest. Czy dojdą do mnie te pieniądze czy gdzies sie podzialy ? Prosze o szybka odp


(Placezallegro) #6

Witam,

jeżeli wszystko jest poprawnie skonfigurowane nie powinno być problemów. Upewnij się, czy proces konfiguracji konta PZA został ostatecznie sfinalizowany, czy aktywowałaś konto PZA klikając na link przesłany w mailu z Allegro. Być może pominęłaś któryś z punktów.

Przejdź do zakładki: Moje Allegro>Moja sprzedaż>Płacę z Allegro>Saldo i wypłata środków, a następnie kliknij „Zleć wypłatę”.

Jak poprawnie skonfigurować konto PzA dowiesz się tutaj:

.

W razie dalszych problemów skontaktuj się z nami poprzez formularz: http://allegro.pl/contact/contact.php

Pozdrawiam

Marcin

Zespół Płacę z Allegro


(Mariuszbudny79) #7

W ostatnich dniach są jakieś problemy z PzA i już jest o tym głośno:

http://www.tvn24.pl/28385,1666946,0,1,a ... omosc.html

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,8 ... iedzy.html

http://groups.google.pl/group/alt.pl.al ... ?hl=pl&lnk


(Ila205) #8

Witam mam podobny problem, sprzedałam coś na allegro, pieniądze zostały mi wplacone przez place z allegro ale ja nie mialam zweryfikowanego konta "place z allegro". Sprawdzilam liste wplat to tam była napisana kwota ktorą niby wplacil uzytkownik. Zweryfikowałam konto, wpisałam wszystkie dane i niby ok ale jak wchodze w zakladke lista moich wyplat to tam nie ma nic, pisze ze status zakonczono. Dostałam maila "Informujemy o zleceniu wypłaty środków zgromadzonych na Twoim koncie w Płacę z Allegro" a pieniedzy nie mam na koncie. Co mam zrobić, czy to tak długo trwa tam u nich???


(Methylz) #9

Cierpliwości.