Usługa/program do transkrypcji/tłumaczeń (mowa->tekst/napisy)

Witam, czy zna ktoś sposób na darmową automatyczną transkrypcję dźwięk → napisy (ang)?
Jest mnóstwo dobrych stron do tego (jak np happyscribe.com), ale wszystko płatne, a darmowe próbki nie pozwalają na przerobienie więcej niż 10 min materiału na miesiąc lub nie pozwalają pobrać wygenerowanych napisów.

Strona którą podałeś to z opisu wynika, że robi to człowiek a nie automat, więc oczywiście, że będzie to płatne.

Automatyczna transkrypcja będzie się opierałą o deep learning. Możesz zobaczyć czy nie dał ktoś jakiegoś modelu na githubie czy colabie

Wszystkie usługi które sprawdziłem to przede wszystkim transkrypcja maszynowa, ręczne to przeważnie tłumaczenie.
A jak tego szukać na githubie?

Chcesz po prostu zmienić mowę (czy może jakieś nagranie) na tekst, czy to ma być przygotowanie napisów do filmu w innym języku?

Wtedy szukasz pod hasłami typu speech2text
ewentualnie jest prostszy sposób przez windowsa 10 (tylko musiałbyś zmienić język na angielski bo to nie działa w wersji polskiej)

Możesz też użyć deepspeacha od Mozzili z przetrenowanym modelem

Mam plik dźwiękowy (ścieżka wyjęta z filmu) i chcę zrobić transkrypcję do postaci napisów (np srt), którą już sobie przetłumaczę i wrzucę z powrotem do filmu.

Pod speech2text nie znajduję nic związanego z napisami.
Win10 nie mam.
Ten Common Voice to też nie to.

To platforma szukająca ludzi do tej pracy (czyli tych, którzy będą przepisywać słyszane teksty):

Tak nie do końca:

  • Na czym polega praca?

Jako samozatrudniony współpracownik lub współpracowniczka Happy Scribe będziesz mieć dostęp do wielu plików audio przesyłanych przez naszych klientów. Możesz je przeglądać i wybrać pracę nad tymi, które najbardziej Ci odpowiadają. Kiedy już zaczniesz pracować, Twoim zadaniem będzie uważne słuchanie nagrań audio i korekta transkrypcji generowanej przez silnik AI.

Jeśli pracujesz nad plikiem z napisami, będziesz też odpowiadać za synchronizację napisów ze ścieżką audio i poprawę łamania wierszy w celu zwiększenia czytelności napisów.

Ok, nieważne, nie ma takiej usługi za darmo. Jedyna, którą znalazłem z największą ilością darmowych minut descript.com wywala mi błąd połączenia sieciowego przy instalacji obowiązkowego programu.