Usługa rootowania telefonu


(tylkomoto) #1

Czy są jakieś wyspecjalizowane punkty, serwisy/komisy gdzie wykonują usługę rootowania telefonu i ew. wgrywają te różne mody, dodatki typu Xposed, Xprivacy itp?


(daras28-82) #2

Podejrzewam że nie bo jest to na tyle proste że każdy może to samemu zrobić.
Ponadto w sieci dostępna jest cała masa łopatologicznych tutoriali.


(gosciuW7) #3

na podstawie wszechobecnych poradników, czekają nas takie kroki
-szukamy programu do odblokowania bootloadera i nadawania superusera i recovery po forach do odpowiedniego modelu.

-podłączamy smartfon bateria min. 70 proc

-włączamy pobramy program ( w moim przypadku do tego modelu był plik bat konsolka potwierdzałem i generalnie 2 minuty í gotowe automatycznie się robi.

Po wszystkim udało sie, zyskałem program menager plików z prawami superuser i mogłem wywalać apk facebook youtub theme … zyskała na tym bateria więcej trzyma.
Bałem się że coś zepsuje, ale to nie to samo co wgrywanie roota modyfikacji lub nowej wer systemu.

Strach jest źe telefon może zdechnąć i już się nie włączy.
Źaden serwis tego nie robi, trudno !! Niby łatwe, ale jednak.
Jedyne co robią to wgrywanie android gdy ci coś nawali np. Całkiem zapominasz kodu / śladu.


(tylkomoto) #4

Pod jednym z artykułów które pojawiły się na łamach Dobrych Programów w ciągu ostatnich 10(?) dni rozgorzała dyskusja dot. rootowania telefonu, modowana, dogrywania i czytając komentarze można było dojść do wniosku, że to niby takie proste ale jednak nie i łatwo można zBRICKować telefon!


(Domker) #5

Stopień trudności zależy praktycznie od samego smartfona.
W niektórych sprowadza się to tylko do włączenia debugowania po USB i skorzystania z odpowiedniego softu (Kingroot itp.) na moim starym smartfonie wystarczyło zainstalować Framaroot.
Niestety w nowych smartfonach coraz częściej się to nieco utrudnia np. przez zablokowanie boot loadera, podpisy cyfrowe firmware itp. i ryzyko “uceglenia” wzrasta.


(tylkomoto) #6

Racja @Domker Właśnie dlatego założyłem wątek


(daras28-82) #7

Samsungi są praktycznie nie do uceglenia.


(tylkomoto) #8

Włączając to nowe Galaxy S8?


(daras28-82) #9

Mój S5 kilka razy był w stanie wskazującym na cegłę a mimo to udało mi się go postawić na nogi, podejrzewam że S8 też będzie tak odporny.
Podstawa to czytać uważnie poradnik, najlepiej 2-3 razy ze zrozumieniem, a jak już jesteś pewien że wszystko wiesz i rozumiesz to dla pewności przeczytaj ponownie.
Samo flashowanie najlepiej robić na lapku żeby nagła odcinka fazy nie przeszkodziła w ładowaniu nowego softu.


(Pawlo2) #10

A ja mam takie pytanie, czy rootowanie telefonu jest bezpieczne? Bo czytałem na forum o androidzie że podobno aplikacje dostają jakieś dodatkowe uprawnienia, same mogą coś zrobić, mogą się uruchamiać bez wiedzy użytkownika, włączają się kiedy chcą, nie proszą o żądne pozwolenia, jest to niebezpieczne (root) itp. dlatego pytam czy coś takiego może mieć miejsce czy nic z tych rzeczy? Jedni piszą że to niebezpieczne i nie należy robić roota a inni że wszystko będzie w porządku.


(gosciuW7) #11

samo nadanie superusera to nic złego i proces jest odwracalny w czasie tego procesu tworzy się re covery na twoim dysku i dostajesz specjalną apkę a potem przez tą apke usuwasz syf który nie lubisz, boatware - czy to aplikacja czy dzwonek czy theme (na własną odpowiedzialność a zwolnisz nawet i 190mb jak chcesz uwolnisz ram baterię i nie umrze ci smartfon, po prostu trzeba uważać i wiedzieć co wywalasz).
Instalacja customroma to co innego, tu instalujesz inną wersję systema modyfikację od zera i tu już mogą być problemy jeśli nie jest sprawdzony, ani nie jest popularny.


(Pawlo2) #12

A jakim programem najlepiej i bezpiecznie jest zrobić roota, czy w czasie robienia rootowania telefonu mogę odbierać połączenia i dzwoni, co mogę sknocić, źle zrobić że nie włączy mi się telefon?


(Pawlo2) #13

Jak to z tym jest?


(krystian3w) #14

Raczej się nie powinno, możesz włączyć tryb samolotowy / usunąć kartę sim.


(Pawlo2) #15

Jeszcze takie pytanie: jakim programem bezpiecznie/najbezpieczniej zrobić roota i co mogę zrobić źle że telefon mi się nie włączy?


(krystian3w) #16

Unikałbym chińskich programów *.apk co robią root jak są inne metody dla modelu.
Co do zrobienia cegły to chyba jak weźmiesz złą instrukcje rootowania (czasem czytam że np. ta intrukcja nie pasuje do modelu z dual sim - przykładowo) lub na programie z interfejsem wymusisz zły model.

A jak po rocie usuniesz jakiś plik odpowiedzialny za prace systemu to wiadomo że może się Android nie uruchomić lub działać niestabilnie.


(daras28-82) #17

Kolego, pomyśl.
Do każdego telefonu jest instrukcja w sieci jak zrootować, jak wgrać custom soft, jak zrobić masę innych rzeczy.
Nikt tu nie jest wróżką, nie wie jaki masz telefon i nie napisze ci instrukcji uniwersalnej bo taka nie istnieje.
Każdy telefon to inna para kaloszy.
Weź się do roboty, użyj googlarki, jak znajdziesz instrukcję dla swojego telefonu to przeczytaj ją trzykrotnie, jak uznasz że wszystko rozumiesz co tam zawarto to przeczytaj raz jeszcze i bierz się do roboty.

Cała operacja zajmuje max pół godziny jak jesteś kumaty, jak masz problemy z myśleniem i czytaniem ze zrozumieniem to zajmie ci to więcej, zależnie od możliwości twojego umysłu.