Usługa windows update zużywa 100% czasu procesora i pamięci RAM

Mam nieustający problem z Windowsem. Po uruchomieniu systemu ,usługa svchost zużywa praktycznie niemal 100% mocy CPU i podobnie pamięci.

W końcu doszłem że żródłem zła jest usługa windows update, którą wyłączyłem zarówno prez panel sterowania jak i przez  services.msc.

Problem ustąpił na jakiś czas… i po którymś kolejnym uruchomieniu win 7  znów to samo.W panelu sterowania Win Update wyłączone, ale usługa w magiczny sposób uruchomiła się sama. Więc czy jest możliwość wyłączenia albo usunięcia tej usługi na amen ?

Szukałem  w internecie ,nic nie znalazłem. Może ktos miał identyczny problem ? Na komputerze nie mam żadnych wirusów i takiego tam syfa.

Znalazłem powód samodzielnego uruchamiania się usługi Win Update. Był nim Internet Explorer. Wystarczyło odhaczyć ,Instaluj automatycznie nowsze wersje,    I po problemie

Sposoby, które podałeś pozbawiły Cię aktualizacji bezpieczeństwa, przez co Twój system stał się bardziej podatny na zagrożenia.

A wystarczyło tylko poszukać w sieci, że MS wydał poprawkę likwidującą duże obciążenie procesora przez svchost.

 

Co zrobiłeś? Współczuję :wink: