Usługi Google Play - jak wyłączyć automatyczne instalowanie?

Witam, za każdym razem jak usunę Usługi Google Play, te wkrótce samoczynnie się instalują na moim telefonie, da się to jakoś wyłączyć? 

Nie da się.

w google play możesz wyłączyć automatyczne aktualizowanie aplikacji tylko trzeba wejść w ustawienia

usługi google play to cześć systemu android, najpierw próbuj usunąć coś systemowego a potem będziesz zakładał kolejne tematy na forach że ci telefon źle działa lub wiesza

Mam wyłączone aktualizacje, nic to nie daje.

Wiem, że to jest część systemu i również wiem co mogę z telefonu usunąć, a co nie i wiem też, że brak tej aplikacji nie wpływa dla mnie na użytkowanie telefonu i po prostu jej nie potrzebuję, bo zajmuje zasoby, więc nie oceniaj mnie z góry, bo to jest po prostu chamskie.

ty nie potrzebujesz ale system potrzebuje bo to część systemu a android nie jest podzielony na części żeby sobie usuwać co się chce, zrób własny mod bez usług google play

Lepiej nie kombinuj z usługami. Może ci się kiedyś trafić apka, której będziesz chciał użyć, a która bez tych usług po prostu działać nie będzie.

Bezpieczniej będzie najpierw wyłączyć te usługi w systemowym menedżerze aplikacji. Jeśli wystąpią problemy to możesz włączyć znowu. No chyba że problemy uniemożliwią ponowne uruchomienie. Zajęte 50MB pamięci telefonu to dużo nie jest w zamian za drogę powrotu.

Za pierwszym razem jak usunąłem, aplikacja nie wracała co chwilę i wierz mi, nie było żadnych - powtórzę, ŻADNYCH - problemów z telefonem. Unieruchomiło mi to tylko aplikacje YouTube i Gmail, których i tak nie używałem. Co do moda - aż taki zaawansowany nie jestem, ale z Twoją pomocą może byśmy dali radę, w końcu taki wymądrzały jesteś.

Do tej pory raz trafiła mi się taka aplikacja, ale w powiadomieniu o potrzebnych usługach był też przycisk przekierowujący do Google Play, gdzie mogłem normalnie te usługi zainstalować, więc jak naprawdę będzie mi aplikacja potrzebna, to mogę spokojnie te Usługi przywrócić.

Też pomyślałem o wyłączeniu, ale takiej opcji nie mam, jest jedynie deinstalacja.

Nie usuwaj Google Play. Jak już ktoś wspomniał, jest to część systemu Android.  Jeśli tak bardzo przeszkadza Ci te “parę” MB, spróbuj w jakiś sposób wyłączyć usługę, bo na pewno masz taką możliwość. 

Root i titanum backup lub boot manager (lepsza opcja) i zablokuj autostart. Ale jak już zostało wspomniane: Widać że nie wiesz co robisz skoro zadajesz takie pytania więc dla bezpieczeństwa twojego telefonu radzę nic nie ruszać. Bez tego sam sklep google może przestać działać oraz wiele innych elementów systemu.

W ustawieniach nie znalazłem opcji wyłączenia,  ale udało się za pomocą aplikacji SD Maid i jak na razie telefon jak i wszystkie aplikacje działają bardzo dobrze.

 

Tak bardzo mi zależało na ich usunięciu, ich nie potrzebuję, a bez nich telefon mniej muli i zwolniło się nieco RAMu

Przecież nigdzie nie wspomniałem że te opcje znajdziesz w ustawieniach.