Usługi Google Play nie działają

Mam w dyspozycji smartfon Prestigio Muze E3 z Androidem 5.0.2 Lollipop. Przez kilka lat wszystko działało prawidłowo, do wczoraj. Nie da się na nim zainstalować aplikacji Messenger, bo na końcu wypisuje jakiś błąd. Od wczoraj pojawił się jeszcze jeden problem. Powiadomienia zgłaszają błąd z Usługami Google Play, które wymagane są do działania aplikacji Google (czasem naraz jest w podajniku kilkanaście komunikatów o tym błędzie w formie trójkąta ostrzegawczego). Próba uruchomienia jakiejkolwiek aplikacji Google zgłasza komunikat “Zaktualizuj Usługi Google Play”. Ale ich się nie da zaktualizować. System pobiera tę aktualizację, instaluje je kilka minut (kręci się kółko) i wyrzuca błąd (czasem podaje błąd 504).

Próbowałem czyścić dane (wszystkie i pamięc podręczną) Sklepu Play i Usług Google Play, ale nic to nie daje. Przywróciłem do ustawień fabrycznych telefon - wszstko działa, ale nie da się zaktualizować Usług Google Play, a co za tym idzie nie da się nawet uruchomić Google Chrome.

Dodam jeszcze, że wolnego miejsca jest prawie 4GB.

Po prostu google przestało wspierać twój sprzęt i stąd ten błąd,możesz spróbować pobrać interesujące cię apki z Apkmirror i zainstalować ręcznie,po prostu niektóre apki ze sklepu nie zainstalujesz na swoim telefonie ale ogólnie sklep play będzie działał.

Zainstalowałem wcześniejszą wersję Usług Google Play z APKMirror - da się już korzystać z internetu, ale co kilkadziesiąt sekund mam powiadomienia “Błąd Usług Google Play”, mimo że wyłączyłem powiadomienia dla tej aplikacji. Czyli tylko nowy telefon? Nic nie da się już zrobić?

Najlepiej zacząć zbierać na nowy smartfon, który będzie miał nowszy system. No chyba, że jest jakiś Custom ROM na tego Prestigio, w co szczerze wątpię.

A coś takiego jak Xiaomi Redmi 7A za te 4 stówki to dobry będzie? Bo względem tego Prestigio on ma 2 razy więcej rdzeni i 2 razy więcej pamięci + Android 9.0 zamiast 5.0 z tego co widzę. Dużo osób to kupuje, więc chyba nie powinno być problemu ze wsparciem?

Oczywiście, że będzie lepszy. Ten cały Prestigio to taka Manta czy Hykker - szrot i nic więcej.
Ja do 1000 PLN mogę polecić Redmi Note 8 Pro.