Usługi windows - problem

Witam,

mam win 2k. W domu są dwa komputery podpięte pod jednego switcha, który udostępnia połączenie internetowe. Wczesniej komputery widziały się i można było między nimi kopiować pliki. Jednak ostatnio zacząłem się bawić rejestrem, głównie usługami windowsa (servises.msc) i niektóre powyłączałem.

Tak wyłączyłem, że nie miałem możliwości udostępnienia folderów bratu. Powłączałem z powrotem, ale jest inny problem. Kopiowanie pliku 3mb wcześniej trwało 10sec, a teraz 10min!

Moje pytanie - która usługa (lub usługi) jest odpowiedzialna za udostępnianie plików i folderów, a która (lub które) za prawidłowy transfer plików między kompem…

Po prostu wyczytałem w necie które usługi w windzie można wyłączyc aby zwolnić trochę pamięc i przyspieszyć komp. No i kupa - pojawił się jak widać problem… Echh te porady :wink:

proszę o pomoc…

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=7723

Poczytaj. :smiley:

tak wiem…

wlasnie wg tego linku postępowałem przy wyłączaniu usług…

więcej szkody niż pożytku :frowning:

a jaką usługą się bawiłeś, że masz szkodę?

Oj mylisz się

no wlasnie gdybym wiedzial tobym nie pytał. postępowałem wg tego linku. Przygotowaem sobie plik reg (wpis do rejestru) z wszystkimi usługami i go uruchomiłem. No i zniknęła mi możliwość udostępniania folderów. Więc włączyłem z powrotem pare usług i udostępnianie zowu działa tylko kopiowanie nie bardzo… strasznie wolno kopiuje…