Usługi windows - problem


(Ryto) #1

Witam,

mam win 2k. W domu są dwa komputery podpięte pod jednego switcha, który udostępnia połączenie internetowe. Wczesniej komputery widziały się i można było między nimi kopiować pliki. Jednak ostatnio zacząłem się bawić rejestrem, głównie usługami windowsa (servises.msc) i niektóre powyłączałem.

Tak wyłączyłem, że nie miałem możliwości udostępnienia folderów bratu. Powłączałem z powrotem, ale jest inny problem. Kopiowanie pliku 3mb wcześniej trwało 10sec, a teraz 10min!

Moje pytanie - która usługa (lub usługi) jest odpowiedzialna za udostępnianie plików i folderów, a która (lub które) za prawidłowy transfer plików między kompem...

Po prostu wyczytałem w necie które usługi w windzie można wyłączyc aby zwolnić trochę pamięc i przyspieszyć komp. No i kupa - pojawił się jak widać problem... Echh te porady :wink:

proszę o pomoc...


(lazikar) #2

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... topic=7723

Poczytaj. :smiley:


(Ryto) #3

tak wiem...

wlasnie wg tego linku postępowałem przy wyłączaniu usług...

więcej szkody niż pożytku :frowning:


(Gutek) #4

a jaką usługą się bawiłeś, że masz szkodę?


(lazikar) #5

Oj mylisz się


(Ryto) #6

no wlasnie gdybym wiedzial tobym nie pytał. postępowałem wg tego linku. Przygotowaem sobie plik reg (wpis do rejestru) z wszystkimi usługami i go uruchomiłem. No i zniknęła mi możliwość udostępniania folderów. Więc włączyłem z powrotem pare usług i udostępnianie zowu działa tylko kopiowanie nie bardzo... strasznie wolno kopiuje...