Usmieszki na forum

siemka mam wlasne forum i nie wiem jak na nim dac usmieszki z gg a najbardziej chcialbym miec taki e usmieszki jak sa na dobreprogramy.pl

wie ktos jak to zrbic z gory thanks :slight_smile:

o to dokladnie chodzi :slight_smile:

Przepraszam za niezrozumienie :oops:

O instalacji uśmieszków info masz TUTAJ.

Możesz zrobić paczkę emotikonów ręcznie, tzn. np. pozapisywać z tego forum :slight_smile:

Spory ich zestaw masz tutaj: http://www.phpbbhacks.com/smilies.php

Post wprowadzający w błąd oraz OT - skasowano

nic z tego nie rozumiem :frowning:

Do folderu images/smiles/. Tworzysz nowy folder, a w nim odpowiednie emotikony.

Następnie w Panelu Administracyjnym Forum wchodzisz w Uśmieszki i ustawiasz, co trzeba.

Uśmieszki wgraj do samego folderu smiles.

Dokładnie:

Panel Administracyjny>> (ogólne) Usmieszki>>Nowy uśmieszek :smiley:

no ale popatrzcie wchodze gdzie trzeba i co dalej co mam wpisac zamist tego

scignalem nbawet usmieszki ze strony ktora podawal Boczi w swym poscie sciagnalem je na kompa ale co teraz dodam ze rozszerzenie sciagnietych usmieszkow to .zip

Wypakuj te uśmieszki. Są one po prostu spakowane w formacie ZIP.

Wejdź na swój serwer, np. jakimś klientem FTP (jak masz forum to wiesz jak to zrobić) i wrzucasz folder z emotami do tego katalogu, który podałem a potem w Panelu instalujesz emoty.

no ok usmieszki wypakowane ale z tym klientem FTP tego to nie rozumiem. Wiem ze mam forum itd ale co teraz czy folder z usmieszkami mam skopiowac ?? Czy jak??

Dobry ze mnie webmaster na pewno nie bedzie ale ocz takie jest juz zycie

A jak wgrywałeś pliki forum na serwer?

nic takiego nie robilem bo ja dotalem juz prawie gotowe forum na serwerze fora.pl

Masz dostęp do ftpa???

raczej nie a jak tp sprawdzic ??

No niestery nie wgrasz nowych uśmieszków :frowning: bo nia masz dostępu ftp. To jest włąśnie wada takich stronek jak fora.pl. Zobacz w panelu admin. może są już wgrane jakieś paczki, tytlko trzeba je zainstalować.

Lepiej znajdź jakiś sobie serwer np. http://www.bobos.ca/ i wrzućtotaj commanderem pliki forum ściągnięte z phpbb2.pl lub przemo.org i wtedy bęędziesz swoje forum mógł modyfikować, wgrywać mody, uśmieszki, style itp.

Witam…

Polecam angelo1101 ci ksiazke z serii Kurs Tworzenie stron WWW masz tam o ftp-ie innych a jak nie chcesz kupowac to masz opis

http://www.mit.pl/faq/ftp_instrukcja.htm

Klient FTP

http://www.smartftp.com/

Dla wytlmaczenia co to FTP

http://pl.wikipedia.org/wiki/FTP

a tu juz napisze

WYSŁANIE STRONY

Teraz kiedy masz już założone konto, możesz przystąpić do wprowadzania strony na serwer. Aby to zrobić, musisz się zaopatrzyć w dowolny program “klient FTP” (Uwaga! Niektóre serwery nie oferują możliwości kopiowania plików przez program FTP. W takim przypadku musisz dokładniej zaznajomić się z opisem przesłania strony, znajdującym się na danym serwerze). Programy FTP są bardzo często wbudowane w edytory HTML (m.in. polskie Pajączek oraz Tiger98) czy w przeglądarki internetowe. Jeśli chcesz, program “klient FTP” możesz pobrać również z Internetu, np. z jednego z serwisów shareware (przykładowo http://www.tucows.com). Jest bardzo prawdopodobne, że posiadasz już program FTP, nawet o tym nie wiedząc. Może on być dołączony do innych aplikacji. Znajduje się m.in. w znanym programie zarządzającym plikami Total Commander. Ponieważ jest on bardzo popularny, więc poniżej przedstawię procedurę wprowadzania strony na serwer właśnie za pomocą klienta FTP, znajdującego się w programie Total Commander.

UWAGA!

Poprzednie wersje programu Total Commander nosiły nazwę Windows Commander. Zmiana nastąpiła od wersji 5.5 (02.11.2002 r.).

Po uruchomieniu programu Total Commander, kliknij na pasku narzędzi ikonę FTP:

polaczenie.gif

Na ekranie pojawi się okienko Połącz z serwerem FTP:

polacz.gif

Kliknij w nim przycisk z napisem: Nowe połączenie… (na obrazku pole to ma numer 1 ). Wtedy pojawi się okno FTP: szczegóły połączenia:

szczegoly.gif

W oknie tym znajdują się pola, które musisz wypełnić samodzielnie, korzystając z informacji, otrzymanych przy zakładaniu konta (pamiętasz może, że doradzałem, żeby sobie je wszystkie zapisać).

W polu nr 2 (Sesja) można wpisać cokolwiek. Informacja ta jest podawana tylko dla twojej wygody, aby można było później łatwo rozpoznać połączenie.

W polu nr 3 (Nazwa hosta) należy wpisać nazwę komputera hosta (adres serwera ftp), otrzymaną przy zakładaniu konta.

W polu nr 4 (Użytkownik) wpisz swój login (dostałeś go przy zakładaniu konta).

W polu nr 5 (Hasło) możesz podać hasło do Twojego konta (radzę tego jednak nie robić w tym miejscu!).

UWAGA!

Jeśli do komputera, z którego korzystasz, mają dostęp również inne osoby (np. wysyłasz stronę z kafejki internetowej), mocno zaleca się nie wypełnianie pola hasła w tym miejscu. W takim przypadku hasło będzie trzeba wpisać przy każdym połączeniu z serwerem. Dzięki temu można zapobiec wejściu na nasze konto osoby niepowołanej!

W razie problemów z połączeniem, pomocne może okazać się zaznaczenie dodatkowo opcji Użyj trybu pasywnego…

Jeśli wszystko jest gotowe, kliknij OK, a nastąpi powrót do poprzedniego okienka (Połącz z serwerem FTP). W polu po lewej stronie powinna się pojawić nazwa sesji, którą wprowadziłeś w punkcie nr 2 . Teraz wystarczy wybrać ją myszką i kliknąć przycisk z numerem 6 (Połącz), a nastąpi połączenie z serwerem WWW.

Aby zmodyfikować niepoprawnie wprowadzone dane, można zaznaczyć nazwę sesji i kliknąć przycisk Edycja… Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, kliknij przycisk Pomoc, a wyświetli się plik pomocy, dotyczący połączeń FTP (niestety po angielsku).

Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie, to w jednym oknie programu Total Commander powinny widnieć wszystkie pliki (strony WWW), które znajdują się na dysku Twojego komputera, natomiast w drugim zobaczysz zawartość katalogu zdalnego (na serwerze) pod nazwą “-0-”:

okno.gif

Teraz wystarczy tylko skopiować potrzebne pliki do katalogu serwera. Robi się to zupełnie identycznie, jak przy kopiowaniu plików na tym samym dysku. Można użyć metody “zaznacz i upuść” (po prostu przenieś myszką pliki ze swojego dysku do okna serwera). Jednak wygodniejszą i szybszą metodą jest zaznaczenie wszystkich plików za pomocą klawisza Insert, a następnie użycie opcji: F5 Kopiowanie. W ten sposób można skopiować zawartość całego katalogu jednocześnie.

Pamiętaj, że na serwer należy przesłać nie tylko strony *.html lub *.htm, ale również wszystkie inne pliki, do których następuje odwołanie na tych stronach, np.: obrazki (*.gif, *.jpg).

Po wykonaniu pracy nie zapomnij rozłączyć połączenia z serwerem! Aby to zrobić, kliknij na pasku narzędzi przycisk Rozłącz (na powyższym obrazku nr 7 ).

UWAGA!

To jest BARDZO ważne - przeczytaj dokładnie!

Jeśli do komputera, z którego korzystasz, mają dostęp również inne osoby (np. wysyłasz stronę z kafejki internetowej), należy również koniecznie pamiętać o usunięciu połączenia z listy sesji. Jest to szczególnie ważne, jeżeli wprowadziłeś hasło w polu nr 5 . Tylko w ten sposób mamy pewność, że nikt nie wejdzie na nasze konto WWW i np. nie wykasuje nam wszystkich plików!

Aby usunąć połączenie z listy, kliknij na pasku narzędzi ikonę FTP, następnie zaznacz myszką nazwę sesji, która została przez Ciebie wprowadzona w punkcie 2 , po czym kliknij przycisk Usuń i w nowym okienku dialogowym odpowiedz twierdząco na pytanie, czy chcesz rzeczywiście usunąć to połączenie. Zanim jednak coś skasujesz, upewnij się, czy masz gdzieś zapisane dane dotyczące Twojego konta internetowego. Jeśli je zgubisz lub zapomnisz i skasujesz połączenie, nie będziesz mógł modyfikować swojej strony!

PS dostane pochwale za to ze szczegolowo “napisalem” przebieg FTP??

Zanim otrzymasz pochwałe podaj linka do Źródła. :smiley:

http://www.kurshtml.boo.pl :slight_smile: