Uśpienie i wyłączenie laptopa - Dell szaleje

Siema

 

Nówka Dell Inspiron 17, zaktualizowany do Windows 8.1 i są problemy z wyłączaniem/usypianiem laptopa, mianowicie:

 

  1. Wyłączam lapka, ekran po chwili gaśnie ale reszta pracuje tzn, migają diody i słychać dalszą pracę laptopa.

 

  1. Jak jest podpięty i gdzieś pójdę na godzinę zostawiając go otwartego, po powrocie jak wcisnę cokolwiek to laptop uruchamia się od zera O.o

 

Wiem, że to będzie gdzieś w ustawieniach zasilania ale jest niby dobrze poustawiane. Zamknięcie pokrywy = uśpienie, przycisk power raz to uśpienie i dłuższe przytrzymanie to power off no i jest ustawiony że jak jest podpięty do zasilania to po 30min powinien się uśpić…

 

Spotkał się ktoś z podobnym problemem i rozwiązał go? To jest ważne żeby mieć działający Windows 8.1 bo czysty Windows 8 to jakaś parodia systemu.

Przy profilu Dell komputer gaśnie po kilku minutach (niezależnie od zasiania). Jeśli zależy mi na potrzymaniu pracy, przełączam na wysoką wydajność. 

Też mam Dell Inspiration, nie mam żadnych kłopotów. Jaki masz ustawiony profil zasilania? Dell, wysoka wydajność, zrównoważony?

Wszystkie już próbowałem, włącznie z własnymi…

Sugeruję przejrzenie logów systemowych. Panel Sterowania/ System i zabezpieczenia/ Narzędzia administracyjne/ Podgląd zdarzeń/ System. Nie wiem czego dokładnie powinieneś szukać bo nie przychodzi mi do głowy przyczyna twoich problemów, ale na dobry początek, poszukaj komunikatów błędów/ostrzeżeń, ew. przejrzyj ostatnie wpisy w trakcie wyłączania. Może coś ci zasugerują.