Usprawnianie uruchamiania systemu

Witam! Zacznijmy od tego, że czytałem już ten oto temat: zbedne-uslugi-windows-jakie-t373295.html .

Chciałbym jednak by ktoś mi doradził co w przypadku akurat mojego komputera mógłbym bezpiecznie wyłączyć, aby przyspieszyć proces jego uruchamiania. Laptop jest nowy z niezłym sprzętem, a coś długo się uruchamia.

Proszę o porady co mogę wyłączyć, co ustawić na ręczne, a co zostawić na automatycznym. Oto log z services.msc :

http://wklej.to/V4b9u

msconfig:

2mzcrs.png

Wyinstaluj jeden z antywirusów,masz dwa,czego się nie robi,bo obydwa się ze sobą gryzą Avast albo Trend Micro

Na początek zdecyduj się na jednego antywirusa,bo z tego co widać to działają Avast i Trend Micro jednocześnie(?).Możesz też powyłączać zbędne programy,które dołącza ASUS jeśli z nich nie korzystasz.

Dodane 19.09.2011 (Pn) 9:44

Johny wyprzedziłeś Mnie.

Jak wyżej , a ponadto: Spybot-Search&Destroy - odinstalować! TrendMicro lub Avast wystarczą.

AsusWebStorage, Adobe Reader… - odhaczyć.

Trzy pozycje ATK… koło siebie firmy ASUS też odhaczyć i sprawdzić skutek. Wydają się niepotrzebne.

AQQ - radzę uruchamiać ręcznie.

Dodatkowo warto przeczytać i zastosować: wylaczanie-uslug-windows-czy-ktore-t373794.html

Jeden antywir usunięty oraz SpyBot i podane wyżej pozycje odhaczone. Macie może jeszcze jakieś propozycje?

Powinno być dużo lepiej. Zdefragmentuj też przynajmniej partycję systemową, choćby Defraggler’em. Przeanalizuj uważnie usługi w sposób, który podałem Ci w linku. Sposób jest absolutnie bezpieczny.

Tak jak koledzy wyżej pisali jeden antywirus musi Ci wystarczyć.

Spy Bot: do wyłączenia. Jeśli uruchamia Ci się cały program wraz ze startem systemu to nie dziwie się, że Ci system długo wstaje.

Sonic Focus Effects: to są ustawienia Twojego głosu w laptopie. Zrób sobie skrót w menu start lub na pasku zadań do tego programu, a sam program odznacz. Jeśli będziesz chciał zmienić ustawienia głosu to włączysz program wtedy kiedy będziesz chciał.

Setwallpaper: to jest ustawiacz tapet. Całkowicie zbędny program. Odznacz go.

Oprogramowanie Bluetooth: jeśli nie korzystasz z połączenia bluetooth-laptop to natychmiast to odznacz. Również wyłącz całkowicie to połączenie w połączeniach sieciowych. Jak będziesz chciał skorzystać z tego połączenia to sobie je włączysz wtedy kiedy będziesz go potrzebował.

Odkurzacz: na co Ci startowanie odkurzacza wraz ze startem systemu. Odznacz to natychmiast.

HD Audio Background Process: wykonaj to samo co z procesem Sonic Focus Effects.

GrooveMonitor Utility: to jest proces od Officce’a 2007. To też idzie do wyłączenia.

ELAN Smart Pad: są to ustawienia Twojego Touchpada. Zrób to samo co z Sonic Focus Effects HD Audio Background Process.

Daemons Tools Pro: jeśli bardzo często korzystasz z różnych programów tuż po starcie systemu, które potrzebują płyty w napędzie, a Ty te wszystkie płyty zamieniłeś na wirtualne to zostaw ten program. W przeciwnym wypadku odznacz ten program.

Bluetooth software: wykonaj to samo co z procesem oprogramowanie Bluetooth.

ATKOSD2: jest to oprogramowanie, które służy do wyświetlania komunikatów klawiszy specjalnych na ekranie monitora. Odznacz to, no chyba, że często z tego korzystasz.

ATK Media: jest to oprogramowanie, które włącza Windows Media Center poprzez klawisz Instant On. Odznacz to ponieważ Windows Media Center możesz sobie zawsze włączyć z pozycji Windowsa.

ATK Hotkey: jest to program, który program pozwala obslugiwac globalne skróty klawiszowe. Nie powiem Ci dokładnie czy musi być włączony, żeby skróty klawiaturowe działały. Jeśli są to tylko ustawienia to odznacz ten proces. Gdy będziesz chciał coś pozmieniać to włączysz ten program w odpowiedniej chwili.

AQQ: również uważam, że powinieneś uruchamiać ten komunikator ręcznie.

Adobe Reader and Acrobat Manager: to program, który przyspiesza otwieranie dokumentów w formacie PDF. Jeśli masz nowy laptop to jest Ci to kompletnie niepotrzebne. Odznacz to.

HyperX , popraw tytuł tematu, używając przycisku EDYTUJ , tak aby mówił konkretnie o problemie.

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi. Pousuwałem co napisaliście bym usunął, powyłączałem również i pozmieniałem oraz zdefragmentowałem wskazanym programem partycję systemową. Zostaje mi jeszcze zapoznać się z tematem o bezpiecznym odhaczaniu sesji.

Zmieniłem również nazwę tematu.

Mam tylko jeszcze jedno pytanko: Dlaczego podczas uruchamiania systemu przed oknami windowsa z użytkownikiem wyskakuje mi czarny ekran z kursorem na około 10 sekund?

Wejdź w usługi systemu znajdź tam NVIDIA Driver Helper Service, kliknij tę usługę prawym mysz-> właściwości-> tryb uruchamiania-> rozwiń listę -> przestaw na “ręczny”-> zastosuj + OK, restart i daj znać czy się poprawiło…

Nadal jest ten ekran, ale wydaje mi się, że dużo krócej i już mi tak nie przeszkadza - dzięki :slight_smile: