Usprawnienie działania laptopa z Vista

Mam taki problem od niedawna mam laptopa z vista ( hp PAvilon dv5 ). Wszystko wykonuje jak w zwolnionym tempie, otwiera sie ze 2 min, ma bardzo duzo programow ktore byly od poczatku a nie wiem czy moge je wywalic. Laptopa mam oczywiscie ze sklepu a viste oryginalna. Dodam jeszcze ze przy kupnie nie dano mi plytki z systemem powiedziano zebym sam sobie zgral go, ale podczas tego wyskakiwal mi blad.

Czy nie byloby dobrym rozwiazaniem przeinstalowanie visty lub moze zamienienie jej na xp lub 7? I czy to w ogole mozliwe?

Po pierwsze napisz jaki masz błąd przy tworzeniu płyty recovery, a po drugie daj jakiś print screen z dodaj usuń programy bo nie wiemy co tam masz poinstalowane.

Powiem tobie tak. To nie vista zwalnia. Obecnie nie odstępuje ona w szybkości w windows 7 w normalnym użytkowaniu, Twój problem polega na tym syfie co masz od producenta komputera. Polecam zainstalować czysty windows bez zadnych dodatków- może być nawet vista i dam sobie reke uciąć że bedziesz zadowolony i nie bedziesz mieć problemów. Sam mam viste, 3 GB ramu i vista chodzi jak ta lala. Co prawda bierze dużo Ramu ale na 3 GB jak ja mam to na czym tu oszczędzać??Ma leżeć i być nieużywanym jak w XP?? Zainstaluj czysty windows

kupacz ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zbędne progamy możesz przeciesz usunąć po instalacji a co do płyt to producent HP wysyła za darmo ale trzeba zadzwonić do nich a co do szybkości to zobacz przedewszystkim temperature procka no i jak ktoś pisał może być coś w systemie ale i też może ci antywirus zamulać :slight_smile:

Ja mam Vistę na laptopie (2 linia w podpisie). Chodzi jak myślę w miarę szybko, ale lubi się czasem zaciąć, czy bardzo zwolnić tak, że muszę restartować. Może jakieś problemy ze sterownikami/sprzętem? Raz, czy dwa miałem problem ze sterownikiem ekranu - czarny ekran, a po restarcie komunikat o właśnie sterowniku ekranu. Mam też problemy z innymi sterownikami, np. Bluetooth. Szukałem na stronie producenta i nic. Jest jakiś prosty sposób na likwidację takich problemów?