USR9106 i zapomniane hasło

albo coś przestawiłem w routerze, albo ktoś podmienił hasło, albo po prostu zmieniłem i zapomniałem… jak dostać się do własnego routera bez resetowania go, może jakiś pomysł na odzyskanie hasła lub jakieś hasło awaryjne do USR9106.

Są jeszcze 2 konta w tym routerze: user i support. Hasła odpowiednio: user | support.

Z tego co pisze w instrukcji, jeżeli konto “support” jest uruchomione to użytkownik “support” może dostać się do routera przez telnet albo przeglądarkę ale tylko od strony WAN (z zewnątrz sieci).

User pewnie może ze strony LAN (ale ma ograniczone uprawnienia)

Niestety obawiam się że z ich poziomu nie będzie możliwości zmiany hasła dla użytkownika admin (nawet jeśli by było to i tak musiałbyś zapewne najpierw podać stare)

Ale możesz sprawdzić jakie możliwości konfiguracji masz z poziomu tych użytkowników i czy w ogóle te konta działają.

Tu znajdziesz więcej >> http://www.usr.com/support/9106/9106-ug/index.htm

Jeśli Ci się nie uda a to musisz router zresetować, przytrzymując przycisk “reset” 5-10 sekund.

Wtedy wszystkie ustawienia zostaną zmienione na “fabryczne”.

Login i hasło będzie wtedy: admin | admin

(dla user > user , dla support > support)

No chyba że sobie stare przypomnisz :slight_smile:

Dzięki popróbuję jak będę w domu. Z tym hasłem to jakaś dziwna rzecz, bo jestem święcie przekonany, że nie zmieniałem hasła. Nawet chwilę wcześniej byłem zalogowany. Czy jakieś ustawienia np. z zakładki Access Control - Services mogą uniemożliwić mi zalogowanie na router?(http://www.usr.com/support/9106/9106-pl … m#security)

Robiłem w międzyczasie inne rzeczy i chyba niezbyt uważałem na to co robię… Może można (tylko jak) spróbować się zalogować nie przez przeglądarkę?

Teoretycznie to możliwe. Jeśli w zakładce Access Controll wyłączyłeś możliwość logowania przez protokół HTTP dla adresów z sieci LAN (twojej wewnętrznej domowej) to wtedy na router się nie dostaniesz przez przeglądarkę.

Pozostaje spróbować telnet-em (kosola - tryb tekstowy).

W Windowsie spróbuj start>uruchom>cmd i wpisz:

telnet adres_ip_routera

tu są komendy: http://www.usr.com/support/9105/9105-fi … rence.htmlnormalnie można by zmienić hasło z konsoli tak:

> passwd admin nowe_haslo

ale na admina się nie zalogujesz w ogóle bo hasła nie pamiętasz. Spróbuj zatem na support lub user i zmienić hasło w ten sposób (jeśli przez przeglądarkę nie wejdziesz) Możesz też spróbować z konsoli:

remoteaccess show

wyświetli ci czy możliwy jest dostęp zdalny do routera [enabled] jeśli nie to wtedy:

remoteaccess enable

i próbuj z przeglądarki.

Problemu hasła to jednak nie rozwiązuje, daje ci jedynie dostęp do pewnej części ustawień routera.

Spróbuj też przede wszystkim przez przeglądarkę zalogować się na standardowe konta i standardowe hasła. Uważaj też czy nie masz wciśniętego caps-locka.

Dzięki. Może spróbuję z zewnętrznej sieci. ale jak? Mam za routerem serwer www i jak wpisuję z zewnętrznej sieci IP routera to wchodzę od razu na stronę serwera. Jak wejść na stronę ustawień routera? Może tego wejścia nie zablokowałem… Może ja pamiętam to hasło tylko nie mogę wejść bo zablokowałem wejście przez LAN.

Generalnie jeżeli za routerem z publicznym IP masz postawiony serwer www dostępny z zewnątrz ale z IP z puli prywatnej(przekierowany port 80) wtedy po wywołaniu w przeglądarce interfejsu www routera (np. 123.123.23.23) następuje “przekierowanie” na interfejs (stronę) serwera www (port 80). Żeby zatem dostać się z zewnątrz na stronę ustawień routera musisz mu w konfiguracji wpisać port zewnętrzny na którym możliwa będzie komunikacja od strony WAN. Inaczej wszystkie wywołania na twoje IP publiczne na porcie 80 lub 8080 (przeglądarka, prot. http) zostaną automatycznie przekierowane na stronę serwera.

Jeżeli odhaczyłeś wszystkie protokoły dostępu ze strony LAN a od strony WAN są domyślnie wyłączone wtedy na router się nie dostaniesz za żadne skarby (obrazek poniżej).

new_code_20.jpg

Czyli jednym słowem reset… Dzięki Ci estes. Przepraszam, że się nie odzywałem ale wczoraj byłem wyjechany i bez kompa, a dzisiaj trochę zarobiony. Chyba zanim ten reset to jakiejś stronki z ustawieniami neostrady trzeba poszukać… Jeszcze raz dziękuję.