Ustalanie adresu serwera

(Zolin738) #1

Witam od pewnego czasu borykam się z problemem łączenia się z internetem, mianowicie gdy się rozłącze i zaraz chcę się połączyć w przeglądarce(firefox 2.0) pokazuje się "Ustalanie adresu serwera" i nic się nie dzieje dopóki nie pokaże się strona informująca że nie może odnaleźć strony np. dobreprogramy, onet, wp, itp. Dopiero z którymś razem z kolei "zaskakuje" i jest dobrze do następnego rozłączenia i próby połączenia. Łącze się przez modem ADSL i prędkość internetu to 2 Mb/kb. Co robić w tak beznadziejnej sytuacji?

(Wpt 13 13) #2

A rozłączasz połączenie adsl czy tylko zamykasz firefoxa i samo sie tak dzieje ?

W tym momencie jak nie możesz się połączyć zerknij na swój modem adsl czy kontrolka od ADSL pali się światłem ciągłym czy mruga ??

(Zolin738) #3

Rozłączam a kontrolka nie miga tylko świeci na zielono

(Monczkin) #4

Łączysz i rozłączasz się przez jakąś aplikację (to jest neostrada) ??

(Zolin738) #5

Tak łącze się przez aplikację złączoną do modemu, mój dostawca to Netia. Ale wcześniej nie miałem takich problemów

(Wpt 13 13) #6

Może modem podczas połączenia jakieś błędy wyrzuca i dopiero za którymś razem załapie.

A jak długo czekasz na pojawienie sie internetu ?

(Zolin738) #7

Modem nie sygnalizuje żadnych błędów. Kilka razy muszę rozłączyć i połączyc i dopiero wtedy łapie