Ustalanie adresu serwera

Witam od pewnego czasu borykam się z problemem łączenia się z internetem, mianowicie gdy się rozłącze i zaraz chcę się połączyć w przeglądarce(firefox 2.0) pokazuje się “Ustalanie adresu serwera” i nic się nie dzieje dopóki nie pokaże się strona informująca że nie może odnaleźć strony np. dobreprogramy, onet, wp, itp. Dopiero z którymś razem z kolei “zaskakuje” i jest dobrze do następnego rozłączenia i próby połączenia. Łącze się przez modem ADSL i prędkość internetu to 2 Mb/kb. Co robić w tak beznadziejnej sytuacji?

A rozłączasz połączenie adsl czy tylko zamykasz firefoxa i samo sie tak dzieje ?

W tym momencie jak nie możesz się połączyć zerknij na swój modem adsl czy kontrolka od ADSL pali się światłem ciągłym czy mruga ??

Rozłączam a kontrolka nie miga tylko świeci na zielono

Łączysz i rozłączasz się przez jakąś aplikację (to jest neostrada) ??

Tak łącze się przez aplikację złączoną do modemu, mój dostawca to Netia. Ale wcześniej nie miałem takich problemów

Może modem podczas połączenia jakieś błędy wyrzuca i dopiero za którymś razem załapie.

A jak długo czekasz na pojawienie sie internetu ?

Modem nie sygnalizuje żadnych błędów. Kilka razy muszę rozłączyć i połączyc i dopiero wtedy łapie