Ustalenie IP na podstawie wiadomości e-mail z Outlook Expres

Witam,

Czy jest możliwość ustalenia na podstawie wiadomości e-mail z Outlook Express skąd została wysłana wiadomość, z jakiego numeru IP?.

Otrzymałem dzisiaj (24.03.08 r.) e-maila podszywającego się pod jedną z instytucji gdzie faktycznie ta instytucja nie wysyłała e-maili w ostatnim czasie do użytkowników. E-maila nie otwarłem, jedynie co to skorzystałem z WŁAŚCIWOŚCI > SZCZEGÓŁY > ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI i tam w kodzie HTML widać wyraźnie że linki/adresy/domeny są nie te co faktycznie ma ta instytucja, e-mail jest w języku angielskim nie polskim. Jedynie co to OD KOGO i TEMAT jest po polsku. Wiadomość ma wysoki priorytet (czerwony wykrzyknik). E-mail z jakiego została wysłana wiadomość jest z błędem (brak jednej literki) z jakiego faktycznie korzysta ta instytucja e-maila.

Jeśli jest możliwość ustalenia skąd pochodzi e-mail, numer IP itp. to proszę o informacje na Forum. Może jest do tego jakiś programik typu FREE?.

Na podstawie emaila ? hmm chyba niee jedynie co możesz wiedzieć to email adresata.Ale jakbyś nawet znał IP to i tak byś nizkt nie zrobił bo to jest pshing (nie wiem jak się pisze) który wysyła virusy.Ja sam dostałem ok. 12 takich emaili ale nie otwierałem,zainstalowałem programik i już te wiadomości nie dochodzą.

Nie dobrze przyznam szczerze. Swego czasu było coś takiego że można było ustalić IP na podstawie nagłówków z e-maila skąd jest wysłany owy e-mail i nie kiedy z jakiego miasta. Ale gdzie to było to nie wiem. Nie zapisałem bo nie przypuszczałem że będe tego potrzebował. A teraz potrzebuje bo nadal otrzymuje takie fałszywe e-maile z tej instytucji gdzie ta instytucja nie wysyła takich e-maili a e-maile mają treść o charakterze wyciągania poufnych danych.

Próbowałeś w właściwościach listu ?

Patrzyłem w nagłówkach wiadomości ale nie ma tam nic co by wskazywało na IP bądz inne nazwy czy numery serwerów. Może to trzeba by było przepuścić przez jakiś program i wtedy by odczytał IP.

Chodzi o phishing banku ? Hmm, najlepiej poinformuj daną instytucję o zaistniałej sytuacji - nie działaj na własną rękę.