Ustalenie nowego hasła do sieci Wi-Fi bez podawania starego

Witam

Ostatnio kupiłem laptopa i chciałem się podłączyć do sieci wifi w moim domu. Problem w tym, że nie znam hasła. Hasło ustalił sąsiad informatyk, który już nie jest moim sąsiadem :slight_smile: W domu jest jeden laptop, który już od roku jest podłączony do sieci. Niestety nie da się podglądnąć hasła bo jest to Vista ( na 7 się da). Router to Cerberus. Czy jest jakiś sposób, żeby zmienić hasło? Nie chcę próbować, żeby czegoś nie zepsuć, bo mój ojciec jest inwestorem i cały czas siedzi na necie, jakbym coś zepsuł, to by mi chyba łeb ukręcił :wink:

Z góry dziękuję za wszystkie sensowne rady

pzdr

lukja

http://www.digitalprank.org/how-to-reco … -password/

lub

reset routera

pzdr

Ten program co podał bor1904 powinien pomóc.

A jak nie, to jeszcze jest trzecia opcja (poza resetem ustawień). Trochę naokoło, ale nie wszyscy konfigurując zmieniają domyślne hasła: sprawdź jaki jest adres routera. U taty polecenie ipconfig w wierszu poleceń (“brama domyślna” to adres routera). I po wpisaniu w przeglądarkę http:// w okienku, które się powinno wyświetlić, popróbuj domyślnych haseł Cerberusa:

  • admin password

  • admin admin

Jak da się zalogować, to hasło też raczej możesz podejrzeć.

Dodam uwagę, że jeśli użyjesz programu Wireless Key View (polecam!), podanego przez kolegę bor1904, najprawdopodobniej nie zobaczysz hasła literowego, ale zakodowane szesnastkowo (HEX - np. coś takiego: 7451923d895908e328c8ea558dce4825a71401298fcca59cbd21bfa3b7e5aba); dzieje się tak w przypadku, jeśli włączone było szyfrowanie WPA-PSK; nic nie stoi na przeszkodzie, by taki szesnastkowy kod skopiować i wpisać zamiast hasła - będzie działało :slight_smile: