Ustalenie nowego hasła do sieci Wi-Fi bez podawania starego


(Lukaszzloty) #1

Witam

Ostatnio kupiłem laptopa i chciałem się podłączyć do sieci wifi w moim domu. Problem w tym, że nie znam hasła. Hasło ustalił sąsiad informatyk, który już nie jest moim sąsiadem :slight_smile: W domu jest jeden laptop, który już od roku jest podłączony do sieci. Niestety nie da się podglądnąć hasła bo jest to Vista ( na 7 się da). Router to Cerberus. Czy jest jakiś sposób, żeby zmienić hasło? Nie chcę próbować, żeby czegoś nie zepsuć, bo mój ojciec jest inwestorem i cały czas siedzi na necie, jakbym coś zepsuł, to by mi chyba łeb ukręcił :wink:

Z góry dziękuję za wszystkie sensowne rady

pzdr

lukja


(Bor1904) #2

http://www.digitalprank.org/how-to-reco ... -password/

lub

reset routera

pzdr


(Filolupus) #3

Ten program co podał bor1904 powinien pomóc.

A jak nie, to jeszcze jest trzecia opcja (poza resetem ustawień). Trochę naokoło, ale nie wszyscy konfigurując zmieniają domyślne hasła: sprawdź jaki jest adres routera. U taty polecenie ipconfig w wierszu poleceń ("brama domyślna" to adres routera). I po wpisaniu w przeglądarkę http:// w okienku, które się powinno wyświetlić, popróbuj domyślnych haseł Cerberusa:

  • admin password

  • admin admin

Jak da się zalogować, to hasło też raczej możesz podejrzeć.


(Aleksander) #4

Dodam uwagę, że jeśli użyjesz programu Wireless Key View (polecam!), podanego przez kolegę bor1904, najprawdopodobniej nie zobaczysz hasła literowego, ale zakodowane szesnastkowo (HEX - np. coś takiego: 7451923d895908e328c8ea558dce4825a71401298fcca59cbd21bfa3b7e5aba); dzieje się tak w przypadku, jeśli włączone było szyfrowanie WPA-PSK; nic nie stoi na przeszkodzie, by taki szesnastkowy kod skopiować i wpisać zamiast hasła - będzie działało :slight_smile: