Ustalenie rozmiaru komórek w tabeli

Witam.

Mam taką tabelkę i mam problem z pomniejszeniem pierwszej komórki, chcę aby rozmiar komórki z zdjęciem był taki jak wielkość zdjęcia a nie jak teraz że na prawo od zdjęcia jest wolna przestrzeń.

jest tak

http://img685.imageshack.us/img685/9365/97005536.jpg

a chcę by było tak:

http://img3.imageshack.us/img3/7115/38887887.jpg

kod tabelI:

echo '

| ; | '; echo stripslashes($wiersz[‘tytul’]); echo ’ |
'; ?[/code]

Masz przecież dwie klasy zadeklarowane.

pacnij w table_photo jakąś mniejszą szerokość np.

width: 100px;

przy okazji - dlaczego bawiąc się już stylami obrazka nie wymiarujesz css’em? wystarczyło

.table_photo img { width: X; height:Y; }

właśnie w tym problem że jak dam mniejsza szerokość to cała tabela się pomniejsza… a nie tylko długość komórki z klasą table_photo

dałem width;80px; i jest coś takiego:

http://img4.imageshack.us/img4/9928/35155079.jpg

czyli po prostu całość się zmniejszyła. Da radę skrócić jakoś tylko tą lewą komórkę do rozmiarów zdjęcia ?

Dziękuję za uwagę już poprawiłem.

Coś mi się tu nie podoba. Możesz wkleić kod z tymi twoimi stylami?

aaa… wcześniej zapomniałem napisać, dla obrazka podaj wymiary na sztywno w px a nie w %

tutaj kod ze strony:

Ostatnio dodane filmy <?php $db = mysql_connect(‘localhost’, ‘login’, ‘haslo’); mysql_query(“SET NAMES ‘utf8’ COLLATE ‘utf8_polish_ci’”); mysql_select_db(‘filmy’); $zapytanie = “select * from filmy order by filmid desc limit 5”; $wynik = mysql_query($zapytanie); $ile_znalezionych = mysql_num_rows($wynik); echo ’

| ; | '; echo stripslashes($wiersz[‘tytul’]); echo ’ |
'; ?

[/code] a tutaj css:

[code]body { background-color:#EDECEE; padding:5px; } .header{ width:869px; height:22; padding:14px; margin:0 auto; font-family:“Courier New”; font-size:20px; text-align:center; background-image:url(‘belka_heigher.png’); color:white; } .main{ width:880px; background-color:white; margin: 0 auto; padding:8px; margin-top:20px;bottom:15px; border: 1px solid #A9A9A9; text-align:center; } .finder{ width:180px; text-align:center; float:left; } .a_finder{ color:white; text-decoration:none; } .updating{ float:right; font-size:11px; text-decoration:none; color:white; margin-top:1mm; } .results{ width:869px; margin-top:3px:bottom:3px; margin:0 auto; text-align:center; background-color:#EDECEE; padding:5px; height:500px; } .tr_table{ text-align:center; } .results_table{ table-layout:auto; width:100%; text-align:left; border-spacing:0px 0px 0px 0px ; border:12px black; width:95%; border: 1px solid #A9A9A9; margin:0 auto; } .results table td{ border: 1px solid #A9A9A9; } .footer{ width:900px; margin:0 auto; } .footer img{ border:0; display: block; } .add_film{ width:869px; margin-top:3px:bottom:3px; margin:0 auto; text-align:center; background-color:#EDECEE; padding:5px; } .last_added{ width:380px; float:left; border-right:1px solid #A9A9A9; font-size:13px; } .last_added table{ border:1px; width:auto; } .table_photo{ width:80px; text-align:left; } .table_photo img{ width:20%; height:20%; } .table_title{ width:auto;width:210px; text-align:left; }

a ma to zły wpływ że jest podane w %

tak, wartości procentowe są niejednoznaczne.

100px to zawsze 100px. …a % się zmienia w zależności od X. Bo czy 20% z 100 = 20% z 80 ? (pytanie retoryczne)

-zmień wymiary obrazka na wartości w pikselach i powinieneś zobaczyć różnicę.

Poza tym, wywal z klasy poniżej pogrubione: width:auto;width:210px;

No i jeszcze jedno - możesz ustawić też wysokość wiersza.

dzięki wielkie api o to mi chodziło.

a jeszcze jedno pytanie odnośnie wysokości bloku. Utworzyłem tam blok w którym są ostatnio dodane (last_added). Jak teraz ustawić aby bloki bardziej zewnętrzne tj. main i results dopasowały wysokość w zależności ile rekordów wyświetlone będzie w bloku last_added. Bo nie mam teraz ustalonej wysokości dla tych dwóch bloków i taki efekt jest:

http://img199.imageshack.us/img199/4798/12568583.jpg

jak zrobić automatyczne rozciąganie, nie używając height:; da radę ?