Ustawa (przenoszenie numeru)

(k-9) #1

Hejka

Słyszałem że ma wejść ustawa, która pozwoliła by przenoszenie numerów do innej sieci za free.

Niedługo odchodzę z orange do innej sieci. Chciałbym zatrzymać nr. ale orange za taką usługę życzy sobie 61 zł !!

Czy ktoś się orientuje kiedy ma wejść ta ustawa?

(system) #2

Orange ma największy haracz. Plus i Play biorą 50zł, a Play nie bierze haraczu.

Znając życie to pewnie jeszcze troche na to będzie trzeba poczekać.

Tylko wiesz po coś co operatorzy mają te numery. Każdy ma swoje 3 pierwsze cyfry i to ich znak rozpoznawczy.

(k-9) #3

w czerwcu kończy mi się umowa z orange i chciałbym przejść do play, gdzie ma ludzki/europejskie warunki.

Chciałbym zachować nr. więc nie wiem ile mam czekać...

dobra, dobra, daliśmy operatorowi 50 zł za wydanie sima, czyli również i za numer. Więc w sytuacji przeniesienia numeru powinno być za darmo.

(JUDGE) #4

Play zwraca pieniążki za przeniesienie numeru :slight_smile:

http://news.pasjagsm.pl/play-zwraca-60- ... -5716.html

(k-9) #5

ale tu pisze że oddaje gdy się przejdzie na play fresh A z tego co się orientuje to jest oferta na kartę...

=======

Czyli najpierw muszę zapłacić orange 60 zł, a potem play mi tą kasę oddaje, ale w postaci normalnych pieniędzy (oddają to przy kasie czy jak?), czy dodaje bon z darmowymi minutami, ale nie oddaje kasy...

Bo nie ma tam jasno napisane.

(JUDGE) #6

Jeśli chodzi o abonament wszystko masz tutaj:

http://web.playmobile.pl/resources/pdf/ ... o_Play.pdf

Z tym, że od czerwca i tak przenoszenie numeru będzie za free.

(k-9) #7

przeczytałem regulamin, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie :confused:

(JUDGE) #8

To znaczy, że nie przeczytałeś, gdyz tam wszystko zostało napisane.

Zwróć uwage na paragraf 2.

(k-9) #9

na stronie play doczytałem,

Czyli play oddaje nam kasę w postaci bonusów jak.

Abonament przez 10 miesięcy o 50% tańszy

4000 minut do wszystkich

I chyba sms.

W sumie abonament o 50% tańszy dość ciekawa ofertą jest.

Szkoda że nie dają dodatkowej usługo playonline xD To bym poszalał w necie :stuck_out_tongue:

(Wiesiek373) #10

A tak z czystej ciekawości chcę spytać,czy z takim przeniesionym numerem nie ma potem kłopotów.Np czy numer na przykład przeniesiony z Orange da się ustawić jako numer za grosze w systemie Tak Tak?Poza tym jakież może być zdziwienie dzwoniącego,gdy okaże się,że dzwonił do innej sieci.Czy jest info,gdy się wybiera taki przeniesiony numer,że należy do innego operatora?

(JUDGE) #11

Informacji żadnej nie ma, natomiast jesli o problemy chodzi to tu i ówdzie można poczytać o przypadkach, gdy po przeniesieniu numeru nie można się z niego dodzwonić na niektóre numery, lub ktoś kręcący na taki numer słuszy zapowiedź "nie ma takiego numeru" :slight_smile:

I robią się schody, bo żaden z operatorów, ani poprzedni, ani aktualny nie widzą u siebie problemu.

Ale na szczęscie są to pojedyncze przypadki. Trzeba reklamować i tyle.