Ustawa (przenoszenie numeru)

Hejka

Słyszałem że ma wejść ustawa, która pozwoliła by przenoszenie numerów do innej sieci za free.

Niedługo odchodzę z orange do innej sieci. Chciałbym zatrzymać nr. ale orange za taką usługę życzy sobie 61 zł !!

Czy ktoś się orientuje kiedy ma wejść ta ustawa?

Orange ma największy haracz. Plus i Play biorą 50zł, a Play nie bierze haraczu.

Znając życie to pewnie jeszcze troche na to będzie trzeba poczekać.

Tylko wiesz po coś co operatorzy mają te numery. Każdy ma swoje 3 pierwsze cyfry i to ich znak rozpoznawczy.

w czerwcu kończy mi się umowa z orange i chciałbym przejść do play, gdzie ma ludzki/europejskie warunki.

Chciałbym zachować nr. więc nie wiem ile mam czekać…

dobra, dobra, daliśmy operatorowi 50 zł za wydanie sima, czyli również i za numer. Więc w sytuacji przeniesienia numeru powinno być za darmo.

Play zwraca pieniążki za przeniesienie numeru :slight_smile:

http://news.pasjagsm.pl/play-zwraca-60- … -5716.html

ale tu pisze że oddaje gdy się przejdzie na play fresh A z tego co się orientuje to jest oferta na kartę…

=======

Czyli najpierw muszę zapłacić orange 60 zł, a potem play mi tą kasę oddaje, ale w postaci normalnych pieniędzy (oddają to przy kasie czy jak?), czy dodaje bon z darmowymi minutami, ale nie oddaje kasy…

Bo nie ma tam jasno napisane.

Jeśli chodzi o abonament wszystko masz tutaj:

http://web.playmobile.pl/resources/pdf/ … o_Play.pdf

Z tym, że od czerwca i tak przenoszenie numeru będzie za free.

przeczytałem regulamin, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie :confused:

To znaczy, że nie przeczytałeś, gdyz tam wszystko zostało napisane.

Zwróć uwage na paragraf 2.

na stronie play doczytałem,

Czyli play oddaje nam kasę w postaci bonusów jak.

Abonament przez 10 miesięcy o 50% tańszy

4000 minut do wszystkich

I chyba sms.

W sumie abonament o 50% tańszy dość ciekawa ofertą jest.

Szkoda że nie dają dodatkowej usługo playonline xD To bym poszalał w necie :stuck_out_tongue:

A tak z czystej ciekawości chcę spytać,czy z takim przeniesionym numerem nie ma potem kłopotów.Np czy numer na przykład przeniesiony z Orange da się ustawić jako numer za grosze w systemie Tak Tak?Poza tym jakież może być zdziwienie dzwoniącego,gdy okaże się,że dzwonił do innej sieci.Czy jest info,gdy się wybiera taki przeniesiony numer,że należy do innego operatora?

Informacji żadnej nie ma, natomiast jesli o problemy chodzi to tu i ówdzie można poczytać o przypadkach, gdy po przeniesieniu numeru nie można się z niego dodzwonić na niektóre numery, lub ktoś kręcący na taki numer słuszy zapowiedź “nie ma takiego numeru” :slight_smile:

I robią się schody, bo żaden z operatorów, ani poprzedni, ani aktualny nie widzą u siebie problemu.

Ale na szczęscie są to pojedyncze przypadki. Trzeba reklamować i tyle.