Ustawianie godziny przy każdym uruchomieniu komputera

Witam!

Mam taki problem: Kupiłem komputer z Vistą Home Premium, ale wolałem wrócić do XP.

Więc kupiłem Win XP SP2 i zainstalowałem.

Od tego czasu przy każdym uruchomieniu komputera muszę wcisnąć F1, ustawić godzinę :frowning: i potem jak zapisze ustawienia wszystko jest ok. Ale gdy włączam komputer innym razem to znów muszę ustawić. :-x

Proszę o pomoc, jak pozbyć się tej niedogodności.

Z góry dzięki! :slight_smile:

Prawdopodobnie bateria na płycie głównej podtrzymująca pracę zegara jest zużyta.

Ppm na zegar > ustaw czas … >czas z internetu > włącz synchronizację >serwer - rozwiń do : time. windows. com>

aktualizuj teraz > zastosuj > OK

errata72: to nic nie da. Zniknie tylko problem ustawiania zegara w systemie, ale i tak każde uruchomienie komputera będzie wymagało wciśnięcia F1… jest tak jak mówi poprzednik - bateria do wymiany.

Zegar zaczyna się zacinać przy napięciu baterii poniżej 1V, musiałyby być inne objawy przy starcie komputera

tym bardziej że komp nie jest stary wg . postu.Może jest jeszcze inaczej.Poczekajmy na to co powie Jacex.

A nikt jeszcze nie wpadł na to ,żeby spróbować zmienić datę w BIOS’ie?? Spróbować zawsze można…

Zegar w komputerze powinien “trzymać” czas bez potrzeby synchronizacji z zewnątrz.

Nawet w nowym kompie może się trafić wadliwa bateria.

Spotkałem zegarki komputerowe, które “wariowały” już przy napięciach dużo wyższych niż 1 V a ustawienia biosu się nie zmieniały (podtrzymanie ustawień biosu przecież jest z tej samej baterii)

J/w.

Na pewno pomoże Atomic Clock Sync

przeloze baterie z kompa kolegi, jak pomoze to kupie nową :slight_smile:

dzięki wszystkim za pomoc

Lepiej kup a nie przekładaj bo koledze ustawienia biosu się poprzestawiają.