Ustawianie hasła dostępu do forum by Przemo

Witam, na wstępie chciałem zaznaczyć, że z webmasteringiem i tego typu rzeczami mam bardzo małe doświadczenie dlatego z miejsca proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

 

Założyłem na własne potrzeby forum (na darmowym hostingu). Korzystam z phpBB by przemo i tutaj pojawia się moje pytanie jak ustawić żądanie hasła po wejściu na stronę. Tak żeby po wklepaniu adresu nie przekierowywało na forum tylko najpierw prosiło o hasło a dopiero później pokazywało zawartość forum?

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Po pierwsze zrezygnuj z tego silnika forum.

To w takim razie co możesz polecić ? Użyłem tego silnika bo akurat wpadło mi w ręce i nie było trudne do zainstalowania.

Php by Przemo to silnik który jest jednym wielkim bugiem. 

Ok, dzięki za info. Zabieram się za sprawdzanie. W razie wątpliwości jeszcze tutaj napiszę :slight_smile:

 

Edit:

 

Skorzystałem z ModernBB. Od razu lepiej się patrzy na to forum :P. Teraz tylko muszę zająć się tym nieszczęsnym hasłem co jest dla mnie nie lada wyzwaniem   :slight_smile:

 

Edit:

Mam problem z konfiguracją plików .htacces i .htpasswd. Umieszczam je w głównym katalogu na ftp. Po wpisaniu adresu www fakt prosi mnie o login i hasło ale po wpisaniu zamiast przenosić mnięna moją stronę wywala mnie na stronę mojego hostingu. Dlaczego tak się dzieje ?

Przecież masz jasno wyjaśnione w poradniku dlaczego tak się dzieje. 

 

 

 

 

Słowo klucz root dir. Musisz jakoś wykombinować coby przekierowywało na twój katalog i tyle 

 

http://stackoverflow.com/questions/5792153/changing-the-root-folder-via-htaccess

 

Ewentualnie zamiast chronić pełną stronę i się bujać z root directory lepszy rozwiązaniem będzie zablokowanie pojedynczego pliku (ot index.php)

 

http://www.elated.com/articles/password-protecting-your-pages-with-htaccess/

 

(protect file cię interesuje) 

Po zablokowaniu tylko i wyłącznie pliku index.php dzieje mi się coś takiego

 

 

Mój kod wygląda tak:

AuthUserFile 0:/public_html/.htpasswd
AuthType Basic
AuthName "Podaj Login i Haslo"

Files "index.php"
  Require valid-user
/Files

Zarówno plik .htacces jak i .htpasswd jest umieszczony w głównym folderze

Jasno wskazuje że zablokowany index,php = skrypt go nie widzi. 

 

a viewforum.php próbowałeś blokować? 

Po zablokowaniu viewforum.php przekierowuje normalnie na stronę nie prosi o dane do logowania, nic się nie dzieje.

 

Edit:

 

Jeszcze odnośnie tego  If you don’t know what the value should be, do a phpinfo() and find the DOCUMENT_ROOT value.

 

Udało mi się wyciągnąć informacje z pliku phpinfo.php

 

DOCUMENT_ROOT /usr/local/apache/htdocs

Tylko w jaki sposób mnie to ratuje ?

 

Gość pisze że “AuthUserFile” jest specyficzne dla każdej konfiguracji hostingu. Jeśli nie wiem jakie te wartości są mam zrobić plik phpinfo (btw. zrobiony) i wyszukać podaną wartosć (podałem wyżej) tlko co mi z tego przyszło? Jak mam wykorzystać tę informację ?

Okej, właśnie sprawdzałem i z tego co widzę to na większości współdzielonych hostingów .htaccess nie zadziała. (głównie przez samą konfigurację apacza i na stałe przypisany document root)

 

Mam inne rozwiązanie dla ciebie. 

Skrypt może i stary, ale działa znośnie i do twoich celów się nada.

Ok, wszystko jest ok. Prosi o hasło przed wejściem na forum. Tylko pytanie jak ustawić tak żeby zapamiętał wpisane hasło i nie prosił za każdym razem jak odświeżam stronę czy wchodzę w inny temat na forum ?

Ustawić obsługę ciasteczek? 

Napisałbyś jak to wkleić do skryptu forum i jaką zmienną ustawić w połączeniu z microprotector.

 

Ustawiłem ale jak wykasować ciasteczko jeśli poprzedni użytkownik się wyloguje.

Taka mała sugestia póki jeszcze nie jesteś na dalszym etapie, nie zaprzeczę i nie kwestionuje skryptu ModernBB jednakże ich forum, wsparcie nie jest bardzo rozwinięte, dodatkowo dość ważnym elementem jest praktyczny brak widzialności tego skryptu forum wśród większych for w Polsce i na świecie.

 

Skrypt MyBB pozwoli Ci za pomocą Panelu administratora zablokować dostęp do forum (przycisk włącz/wyłącz), posiada tysiące wtyczek, ogromnie rozbudowany support zarówno Angielski jak i również Polski, posiada parsery, które umożliwiają przejście z innego skryptu na MyBB, skrypt jest przyjazny od strony SEO, dlatego osobiście radził bym skierować się w tą stronę, zaoszczędzić przy tym pracy na przyszłość.

 

Ps. oczywiście nie mówię o komercyjnych skryptach IPB, VB.