Ustawianie Radeonka jako karty domyślnej/problem z intel hd

Witam

Mam laptopa w którym jest karta AMD Radeon 7670 ~ 2Gb oraz zintegrowana z procesorem I3 Intel HD 3000. Gram w dośc wymagające gry więc potrzebuje dobrej karty graficznej. Próbowałem w panelu sterowania i w BIOS-ie ustawic radeonka jako karte domyślną aby wyłączyc zintegrowaną. Próbowałem też programem Virtu ale wyskoczył mi błąd :“Can’t run with current GPU configuration”. Nie wiem co mam konkretnie ustawic. Jestem przyzwyczajony do Nvidii więc co do panelu AMD mogę powiedziec że jest to panel (nawet z zaawansowanym widokiem) bez szczegółowych ustawień a do tego jestem przyzwyczajony. Chciałbym wyłączyc lub ustawic tak aby działał tylko Radeonek lub był używany przez komputer a nie tworzył “mieszanki” w panelu sterowania takiego czegoś : producent: AMD typ:Intel HD graphics 3000 ilośc pamięci: 4000mb (tyle ile ram). Tu specyfikacja: http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p … 0V5C-S07PL .Proszę o pomoc.(jeśli coś szperałem w Google :slight_smile: )

Dodane 21.09.2012 (Pt) 20:02

mogę odpowiedziec dzisiaj (do 22.00) lub jutro po 12,30

Pewności nie mam, ale wydaje mi się że komputer sam “wybiera” kartę podczas uzytkowania. Jeśli przeglądasz internet, oglądasz film lub robisz inne mało wymagające rzeczy, to działa karta zintegrowana. Jeśli grasz w coś lub używasz bardziej wymagających aplikacji, to komputer automatycznie przełącza na lepszą kartę.

no właśnie co do tego przełączania nie przełącza się nawet jeżeli gram w GTA IV czy Saints Row 3 i utrzymuje ~ 7 FPS

Te gry mają jednak spore wymagania, a Twój laptop nie jest typowym laptopem do gier, chociaż jest dość wydajny. Musisz się pogodziś z tym, że w bardziej wymagające gry albo nie pograsz, albo pograsz na niższych ustawieniach.

co wy pieprzycie. nie musi sie z tym godzic tylko pokombinowac.

Dodane 22.09.2012 (So) 16:00

zapodaj screena z gpu-z albo chociaz powiedz jaka karte graficzna wyswietla ci ten program. jak radeona to naprawde masz problem bo 7fps przy takim laptopie to katasrofa (20-30 fps fps athlon x2 64 1 gb ram i ge7900gs tak u mnie to wyglada w GTA IV) a jak intelowskie gpu to kombinuj.

tak cpu-z pokazuje grafike intela i graphics device ze znaczkiem ati radeon graphics ale tylko to i pamię 2 gb reszta jest nieznana /zaciemniona

A masz podłączoną ładowarkę w czasie grania? Jak nie to podłącz i sprawdź czy wtedy się przełączy.

oczywiście że mam inaczej bateria sie szybko rozładowywuje