Ustawianie Tapety panoramicznej w Androidzie

Zapewne wielu z Was spotkało się z niemożliwością utworzenia tapety panoramicznej - tzw. przewijanej - jako tło w swoich urządzeniach. Ja spotkałem się z tym problemem podczas korzystania z Samsunga Galaxy S3 oraz S5 i choć nigdy nie potrzebowałem takowej tapety, zawsze szukałem w czym tkwi problem. Jakiś czas temu spotkałem w sklepie Google fajny programik - Landscape Wallaper - który mam nadzieję rozwiąże problem przewijanych tapet w telefonie.

 

Użytkowanie programu jest bardzo proste i nie powinno sprawić większych problemów, choć dla niektórych barierą może być język Angielski.

 

  1. Uruchamiamy program Landscape Wallaper (po ówczesnym ściągnięciu go ze sklepu Google). Program zajmuje ok. 230 kB więc nie ma tragedii że zżera za dużo miejsca. 

 

med_gallery_179481_828_1100123.png

 

  1. Naszym oczom pokaże się menu główne złożone z trzech opcji - wybrania tapety, ustawiania jej oraz wyjścia z aplikacji. 

 

med_gallery_179481_828_489422.png

 

  1. Wybieramy interesującą nas tapetę (punkt 1) określając jej położenie w telefonie, albo wybierając ją z galerii/zewnętrznego programu. Zewnętrznym programem może być też program Zedge jeśli chcemy się zaopatrywać w masę darmowych tapet, a sami nie mamy pomysłu jaką wybrać.

4.Wybierając tapetę możemy skorzystać z automatycznego przycinania obrazka lub możemy sami zaznaczyć jaki obszar ma być użyty w naszej panoramie. Osobiście polecam zostawić automatyczną opcję zaznaczoną.

 

med_gallery_179481_828_168789.png

 

5.Następnie wybieramy punkt 2 (Start Live Wallaper) i możemy natychmiast ustawić ją na telefonie, lub skorzystać z opcji dodatkowych, tzn: możemy zdecydować w jaką stronę ma się obracać, z jaką prędkością, czy ma to być płynne przewijanie, jakość, czy ma wznawiać/cofać wyświetlanie jak dojdziemy do końca obrazka, itp. Opcji jest sporo jak widać poniżej:

 

med_gallery_179481_828_58594.png