Ustawienia biosa zeby poprawić pracę komputera

Mam takie pytanie czy można przestawić coś w biosie żeby komp działał lepiej . A takrze czy to prawda że komp wykozystuje tylko jaką część pamięci ram czy to można jakoś zmienić . DZIĘki

jacekszczesny , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A jakby to było po polsku ??

Słyszałem że można zmienić ustawienia procesora jeśli się nie mylę i wten sposób przyśpiesza komp.

tak można nazywa się to overclocking (podkręcanie) ale tego raczej nikt ci nie powie co gdzie masz ustawić, bo jest to uzależnione od parametrów twojego sprzętu i ostateczne ustawienia otrzymuje się na ogół metodą prób i błędów.

możesz zmienić np. FSB i mnożnik dla procka, częstotliwość i timingi dla ramu, częstotliwość portu agp i pci, dodatkowo żeby uzyskac lepsze wartości, często nalezy także zmieniać na nich napięcia oraz stosować lepsze chłodzenie…

To dzięki bo miałem zamiar pogrzebać ale zrezygnuję bo niemam kay na nowego kompa. Dzięki

a może,auktalizacja BIOSU

a jak zrobić aktualizację biosu? Dzięki a już miałem pogrzebać w parametrach płyty ale zrezygnuję bo niemam na nowego kompa. Ajeśli dokłada się ram to coś polepsza , bo miałem 256ram i dołozyłem 1 giga ale zbytnio to nie pomogło a jeśli dodam jeszcze z jednego giga to co się stanie?

Podaj konfigurację komputera.

jaką nasz nazwe płyty głównej

Procesor AMD Duron p

1.81GHz 1,25GB ram