Ustawienia biosa zeby poprawić pracę komputera

(Jacekszczesny10) #1

Mam takie pytanie czy można przestawić coś w biosie żeby komp działał lepiej . A takrze czy to prawda że komp wykozystuje tylko jaką część pamięci ram czy to można jakoś zmienić . DZIĘki

(Frog) #2

jacekszczesny , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Krzysztof C.) #3

A jakby to było po polsku ??

(Jacekszczesny10) #4

Słyszałem że można zmienić ustawienia procesora jeśli się nie mylę i wten sposób przyśpiesza komp.

(skrzek) #5

tak można nazywa się to overclocking (podkręcanie) ale tego raczej nikt ci nie powie co gdzie masz ustawić, bo jest to uzależnione od parametrów twojego sprzętu i ostateczne ustawienia otrzymuje się na ogół metodą prób i błędów.

możesz zmienić np. FSB i mnożnik dla procka, częstotliwość i timingi dla ramu, częstotliwość portu agp i pci, dodatkowo żeby uzyskac lepsze wartości, często nalezy także zmieniać na nich napięcia oraz stosować lepsze chłodzenie...

(Jacekszczesny10) #6

To dzięki bo miałem zamiar pogrzebać ale zrezygnuję bo niemam kay na nowego kompa. Dzięki

(Marek Darek Pl) #7

a może,auktalizacja BIOSU

(Jacekszczesny10) #8

a jak zrobić aktualizację biosu? Dzięki a już miałem pogrzebać w parametrach płyty ale zrezygnuję bo niemam na nowego kompa. Ajeśli dokłada się ram to coś polepsza , bo miałem 256ram i dołozyłem 1 giga ale zbytnio to nie pomogło a jeśli dodam jeszcze z jednego giga to co się stanie?

(Jacek Bydgoszcz) #9

Podaj konfigurację komputera.

(Marek Darek Pl) #10

jaką nasz nazwe płyty głównej

(Jacekszczesny10) #11

Procesor AMD Duron p

1.81GHz 1,25GB ram