Ustawienia Biosu do Rozruchu z CD

Witam.

Otóż mam taki problem. Chciałem sformatować dysk oraz zainstalować sobie Windows 7 bo Vista powoli doprowadza mnie do szału. Ściągnąłem z serwera akademickiego oryginalnego Windowsa i nagrałem obraz płyty, który się ściągnął na płytę. Ustawiłem w biosie żeby czytało z płyty przy uruchamianiu. Przy uruchamianiu systemu chwilkę myśli ale później normalnie uruchamia się vista. Stąd moje pytanie: czy jest to wina źle nagranego windowsa 7 na płytę (obraz płyty nie wystarcz ?), czy może wina złych ustawień w biosie czy może wina visty ?

Pozdrawiam

Płyta powinna zostać nagrana za pomocą specjalnej opcji w programie do nagrywania (nie jako dane!). Jeżeli tak zrobiłeś to powinno być dobrze.

W biosie powinna być opcja “Boot order”, albo podobna, gdzie możesz ustawić kolejność bootowania. CD/DVD powinno być wyżej niż Hard Disk (HDD).

POCZYTAJ

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainst … ,1050.html

Hej,

Obraz ISO najlepiej wypalić przy pomocy na przykład programu ImgBurn.

W czasie bootowania komputera użyj klawisza funkcyjnego F10 - w większości płyt głównych umożliwia on wybór urządzenia, z którego powinien być uruchomiony komputer. Jeśli nie - zmień sekwencję startową w BIOS’ie.

Pozdrawiam,

Dimatheus