Ustawienia czcionek

Witam

Mam pyt. do używających system Windows 7.

Czy w tym systemie jest możliwość ustawiania rozmiaru czcionek

tak jak w XP po wybraniu stylu “klasyczny” Ekran>Widok>Zaawansowane?

Wiem, że to na razie beta, ale chciałbym wiedzieć, gdyż jest to dla mnie istotne.

Control Panel—> Apperance and Personalization—> Display—> Set custom tekxt size (DPI)

o to Ci chodziło ? :slight_smile:

Trochę źle sformułowałem pyt. osobiście nie testuję Win7, bo mam wolny net, więc go nie pobierałem. Chodzi mi o możliwość powiększenia czcionek zwłaszcza w programach (i to nie tylko DPI), aby osoba mająca słaby wzrok mogła korzystać. Na razie korzystam z XP, Vistę chciałbym przeskoczyć :). Funkcja Lupa nie spełnia moich oczekiwań, (tu powiększenie 2x jest za duże), a inne ułatwienia dostępu nie wszystkie. Najogólniej chodzi mi o możliwość powiększenia małego tekstu w programach. Czy Win7 narzuca programom styl graficzny, czy każdy ma swój styl.

Jeśli chodzi o XP, to te ustawienia możliwe były tylko w klasycznym stylu.

W programach, które mają własny styl np. AV, podczas instalacji i ustawiania opcji zmieniam rozdzielczość na najniższą, bo ani w necie ani od znajomych nie uzyskałem odpowiedzi czy czcionki w takich programach można powiększyć.

mluntitled.jpg

:slight_smile:

Kuhar

Na wstępie chciałbym Ci podziękować za zainteresowanie tematem.

Mam jeszcze jedno pyt. Czy ta funkcjonalność jest wbudowana w system, bo domyślam się, że jest to screen z Win 7, czy dostępna dopiero po zakupie oprogramowania ZoomText Magnifier?

Jak kiedyś szukałem programów powiększających to właśnie ze słowem"Magnifier" było tylko to powyżej. Na system Windows takie programy są drogie. W Linux Ubuntu znalazłem program Orca, a poza tym tam dało się zwiększyć czcionkę i działało to chyba we wszystkich programach, dokładnie nie sprawdzałem bo tylko z Live CD korzystałem.

A teraz jak wyszła sprawa z tymi patentami to…"

Po przeczytaniu Twojego postu znalazłem Taskbar Magnifier, ale to nie jest to czego szukam.

Gdybyś znał (lub ktoś inny zna darmowy, legalny program, który ma jakąś funkcję powiększania tekstu na ekranie do XP to proszę napisać, bo nie chciałbym zakładać nowego tematu w osobnym dziale)

Screen z normalnego win 7 :slight_smile: Nic instalować nie musisz…