Ustawienia drkarki wifi

Witam,

proszę o pomoc bo juz sam nie wiem jak mam działać. Posiadam drukarke samsung scx-4500w z wifikiem b/g i nie moge jej skonfigurować na drukowanie bezprzewodowe. Net w domu z opka lokalnego -kablem podpiety jest pod router wifi linksys wrt-160n od niego bezprzewodowo idzie net do laptopa. Problem jest ze za zadne cuda świata nie umiem skonfigurować aby z laptopa drukować bezprzewodowo i zeby jednoczesnie był internet w laptopie (nie połaczenie bezpośredie typu komputer -komputer). Podejrzewam ze nalezałoby ustawic ip w routerze, w drukarce???

istniej opcja ustawinia ip ale najpierw musze konfigurowac przez lan drukarke ??? jakie numerki??? - moze ktos sprytny pomoze. Dzieki.

odpal instalacje plik bodajże Setup.exe z płyty dołączone do drukarki, kliknij Dalej jak będziesz miał wybór opcji instalacji wybierz w stylu “Typical installation network” taraz powinna być opcja “First…”, jak nie będziesz widział drukarki na liście kliknij to Odśwież, wprowadź teraz ustawienia sieci w której będziesz chciał korzystać z drukarki, IP, maskę, bramę.

mam nadziej że coś pomogłem, konfigurowałem kilka drukarek WiFi podobnie to w każdej wyglądało.

w razie czego daj screeny z procesu instalacji.

Dzięki -ok wrzuce scrreny,

jednakże jesli chodzi o instalacje drukarki poszło - ustawienia przez lan komputer - drukarka drukuje jest ok ip załapał i gitara. Podstawowy problem teraz to siec bezprzewodowa. W kompie stawione automatyczne ip, ip drukarki i do konfiguracji przez www jest 169.254.xx.xx idzie cos tam ustawiac przez www. router przydziela ip atomatycznie i teraz pytanie jak to połaczyc router mam z ip 169.254.xx.xx. Mac’a jako takiego drukarki widac, ale to chyba raczej mac karty lan drukarki - co do bezprzewodowego nr mac nie widze, mac ww. dopisany do routera. A moze zmienic zakresy nr ip , bramy -moge je skonfigurowac dowolnie. Jednakze najważniejsze drukowanie po samym wifiku (z pośrednictwem routera) z lapka z wifikiem (z tego samego routka)nie umiem zrobić.