Ustawienia fabryczne i cofniecie aktualizacji aplikacji?

Dzień dobry.

 

 

Moja mama ma Samsunga Galaxy S3 LTE. Dzisiaj zainstalowalam jej przez przypadek jakąś aktualizację… zainstalował się np. AllShareCast Dongle S/W coś tam i to instaluje różne aplikacje (na szczęście tylko na wifi). Czy jakbym cofnęła do ustawień fabrycznych, to telefon nie będzie miał tych aplikacji wszystkich tylko te zainstalowane co były od nowa (w tym ten allshare cast)? Po trzecie, jeżeli nie da się to czy jak odznaczę, że telefon ma tylko przez wifi aktualizować wszystko, to nie będzie na wifi nawet ich instalować? I czwarte - mamie nie podoba się nowy fb, innym też. Czy to się da jakoś cofnąć? Szukałam w google, ale nie znalazłam dobrego sposobu.

 

Dziękuję.

Ustawienia fabryczne to ustawienia fabryczne - telefon będzie jak chwilę po zakupie.

Jeśli nie robi automatycznej kopii np. na koncie Google, to aplikacje te same się nie zainstalują.

 

Pomyśl logicznie. Jeśli wyłączysz aktualizacje przez WiFi (oraz sieć komórkową) to jakim cudem aplikacja ma pobrać nowszą wersję?

tak pomyślałam co to aktualizacji przez wifi :D. dziękuję. akurat telefon był brandowany, więc tak myslę tak to facebook i to inne powinno się też pousuwać, bo nie mam opcji przywrócenia “wersji sklepowej” przecież jak każdy. ehh załuję ze nie zrobiłam kopii zapasowej, nie pomyślałam o tym…

@Cedar jeśli to były aplikacje zawarte w aktualizacji oprogramowania to ustawienia fabryczne nic nie dadzą. 

 

W nowszym Androidzie(od 4.1) można zbędne aplikacje całkowicie wyłaczyć -> ustawienia -> aplikacje -> znajdź zbędną aplikacje i kliknij na nią -> “wyłącz”

To samo z cofnięciem aktualizacji danej aplikacji, sprawdź w jej ustawieniach czy jest opcjach “usuń aktualizację” 

ktoś pisał, że ten allsharecast odmawia usunięcia, a ja się boję, że ten bodajże systemowy program może coś zrobić z telefonem, jak go się usunie. wie ktoś coś na ten temat? nie mam usuń aktualizację. jest tylko co do tego allsharecasta cofnięcie aktualizacji a wcześniej go przecież nie było. jeżeli da się usunąć, to spróbuję.

Zrób tak jak napisał @Piotrek 2255 tzn. wyłącz aplikację. Spowoduje to, że będzie ona nieaktywna. Jej wyłączenie nie spowoduje uszkodzenia systemu, a jak coś będzie działać nieprawidłowo, to przecież można ją z powrotem włączyć. Jak nie masz tej opcji, to na początku odinstaluj aktualizację, to wtedy na pewno będzie ta opcja. Tak swoją drogą aplikacja ta służy do wyświetlania obrazu z telefonu na telewizorze.