Ustawienia fabryczne Odzyskiwanie danych

Witam, sprawa ma się następująco. “Ktoś” (ja tam dobrze wiem kto ;)) kliknął “tak” w okienku które wyskoczyło po włączeniu kompa i system wygląda jak nowy wyniesiony ze sklepu. Nie wiem co dokładnie pisało w tym okienku po za “Napraw komputer” i wyborem “tak” i “anuluj”. Później podobno wyskoczyło coś żeby wpisać nazwę użytkownika.

Wieczorem komp długo się nie chciał wyłączyć, dopiero po kliknięciu “zasilania” się wyłaczył. Rano też chwilę się włączał i zaraz po tym pokazało się to okienko. Ogólnie cały proces po kliknięciu TAK długo nie trwał (2-3 min) więc nie wiem czy możliwe ze właśnei wtedy zrobił się ten “format”.

Tak o to mam kompa z fabrycznymi ustawieniami i wyczyszczonym dyskiem (dane były tylko na pulpicie ale bardzo ważne).Ogólnie zrobił się pewnie ten cały Recover który jest wbudowany w kompa.

Pytanie: da się przywrócić jakoś te dane?

Laptop Fujitsu-Siemens, system Vista

Mam nadzieję że zrozumiecie o co chodzi i uda się jakoś pomóc. Z góry dzięki za każde info.

Nie “format” bo taka czynność nie istnieje, jest za to “formatowanie”.

W Twoim przypadku być może nastąpiło przywrócenie stanu systemu z partycji “recorvery” i jeśli tak się stało to komputer jest w stanie jak po przyniesieniu ze sklepu - nic z tym nie zrobisz, zerowe szanse na odzyskanie danych - układ partycji został przywrócony do fabrycznych, zainstalowany dotychczas system został skasowany a na jego miejscu pojawił się nowo zainstalowany, czyściutki system.

Nawiasem mówiąc aby przywrócić system do stanu fabrycznego nie wystarczy zwykłe kliknięcie w [Tak].

Na pewno pojawiło się ostrzeżenie o nieodwracalnym usunięciu wszystkich danych z dysku twardego komputera.

:roll:

Upewnij się jeszcze czy na dysku c nie ma gdzieś folderu o nazwie Backup lub backup1 może tylko system tylko został przywrócony i dokumenty użytkownika mogły zostać zachowane w takim folderze.

Wybacz.

Żadne programy do odzyskiwania wykasowanych plików?

No niestety też to wiem ;/ ale wyciągnę nic więcej od sprawcy całego zamieszania ;]

Dzięki za rade jeszcze sprawdzę dokładnie ale nic nie widziałem takiego. Tym bardziej ze jest to 8gb zajęte czyli tyle ile czysty system ma + jakieś podstawowe programy.

Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to proszę o informacje.

Dzięki.

Wykasowane stosunkowo łatwo odzyskać, natomiast pliki nadpisane innymi plikami, są w warunkach domowych stracone w 100%

Zwróć uwage, że tu chodzi o odzyskanie setek tysięcy plików rozrzuconych po całym dysku lub partycji - szanse jak napisałem wcześniej - zerowe.

Jeśli chcesz pobawić się w poszukiwanie kilku plików to sprawdź np. program Recuva.

Jeśli ten dysk jest podłączony do pracującego komputera to z każdą chwila maleją szanse, że chociaż jeden plik ze starego systemu odzyskasz.