Ustawienia folderów w systemie windows 7

Jak sobie zrobić, żeby w czasie otwierania się folderów na moich dysku lub w czasie przechodzenia do innego folderu było słychać taki dźwięk jakby kliknięcia ?

Bo nieraz ten dźwięk u mnie jest, a teraz go znowu nie ma. Zauważyłem też, że jeśli sobie zaznaczałem żółty folder to pokazywało mi jego zawartość, a teraz już nie pokazuje tylk0 widać jakby był pusty. Jak to ustawić, żeby było widać w folderze jego zawartość ?

Co do tego dźwięku:

start -> panel sterowania -> dźwięk --> dźwięki -> zdarzenia programu -> wyszukujemy ‘rozpoczęcie nawigacji’ -> ustawiasz dźwięk poniżej, testujesz i zatwierdzasz, u mnie strasznie cicho było to słychać

A co do tych folderów, to nie jestem pewien do końca, ale może pomoże:

w otwartym oknie explorera, lewy górny róg -> organizuj -> opcje folderów i wyszukiwania -> widok -> resetuj foldery (tylko nie wiem czy coś to da, może któraś opcja co znajduje się w ustawieniach zaawansowanych)

Jakie powinny być ustawienia prawidłowe folderów - domyślne (żeby było tak jak od nowości) ? chodzi mi o duże ikony w folderach i widok np. lista itd. Jak to powinno być po ustawiane ? :frowning: Bo ja teraz mam tak, że w każdym folderze to mam inaczej. A jak zrobić, żeby wszędzie było tak samo ?

http://www.windows.microsoft.com/pl-PL/ … er-options

Musisz zastosować ustawiania kolejno dla dokumenty, muzyka, wideo, zawartość mieszana itd.

W otwartym oknie, w którym masz tak jak chcesz mieć wszędzie, klikasz:

prawy górny róg ‘Organizuj’ -> ‘Opcje folderów i wyszukiwania’ -> zakładka ‘Widok’ -> klikasz w ‘Zastosuj do folderów’ -> akceptujesz komunikat